بین‌المللی

گردهمایی گسترده ی اتحادیه های کارگری و تشکل های توده ای در آتن، فراخوان به اعتصاب عمومی

روز پنجشنبه ۱۵/۹/۲۲ اتحادیه های کارگری و تشکل های توده ای آتن تظاهرات گسترده ای را در خارج از ساختمان وزارت دارایی برگزار کردند و به دنبال آن در خیابان های اصلی پایتخت یونان راه پیمایی کردند. این راهپیمایی در برابر وزارت کشور پایان یافت….

تظاهرکنندگان خواهان افزایش متناسب دستمزدها و حقوق بازنشستگان، برق ارزان، سوخت و غذا، لغو مالیات، کاهش قیمت و سقف کالاهای اساسی مصرفی و لغو بدهی شدند.

یانیس تاسیولاس، رئیس فدراسیون سازندگان یونان، از همه اتحادیه‌های کارگری خواست تا یک اعتصاب عمومی سراسری را سازماندهی کنند. وی گفت: «اعتصاب سراسری ۹ نوامبر پاسخ طبقه کارگر به وضعیت پیش آمده است. پاسخ ما به همه کسانی که با گرانی ها و افزایش قیمت ها، زندگی ما را به بن بست رسانده اند و این وضعیت را یک مشکل وارداتی اعلام می کنند…شرکت های انرژی با یارانه های دولتی ثروتمند می شوند، در حالی که هر ماه قبض برای ما گران می شود. دستمزدها همچنان در سطح سال ۲۰۰۷ باقی مانده است.

این رهبر اتحادیه های کارگری در پایان جهت اعتصاب سراسری «برای طرح مطالبات‌مان» فراخوان داد. او تاکید کرد ما راه حل های لازم را بهتر از دیگران می دانیم. ما سازش نخواهیم کرد، فریب کسانی را نمی خوریم که ظاهراً برای مشکلات ما راه حل ارائه می دهند. ما آنها را خوب می شناختیم. ما از نتایج پیشنهادات آنها اطلاع داریم. می دانیم که زندگی ما دائماً با بن بست مواجه است. امید در مبارزه، در قدرت ما نهفته است. فقط مردم می توانند مردم را نجات دهند!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا