بین‌المللی

اینترسپت: آمریکا به قربانیان حملات خود در جهان کمکی نمی‌کند

مجله اینترسپت در گزارشی نوشت، ، ایالات متحده به ندرت به قربانیان حملات هوایی و اقدامات تهاجمی خود علیه غیرنظامیان چه در عراق باشد یا در افغانستان، سوریه، لیبی یا یمن کمک کرده است.

به گزارش ایسنا، این مجله نوشت، با وجودی که تحقیقات مستقل بسیاری نشان داده در اثر حملات پهپادی آمریکا بیشتر این غیر نظامیان بودند که زخمی شدند، دولت آمریکا هیچ گونه تحقیقی در این زمینه انجام نداده و ارتش آمریکا هم درخواست کمک خانواده های زخمی ها و نیز آسیب‌هایی که به آنها وارد شده را نادیده می‌گیرد. این در حالی است که واشنگتن میلیون ها دلار برای غرامت‌های این چنینی اختصاص داده است.

  عایشه دنیز، مدیر موسسه حقوق بشری ریپریو گفت، این وحشتناک است که افراد بی گناه، غیرنظامیانی که هیچ ارتباطی با گروه‌های مسلح ندارند، به حال خود رها می‌شوند. کشورهایی که بمب می‌افکنند باید با ویرانی‌هایی که برای خانواده‌ها و جوامع بر جای می‌گذارند، مقابله کنند و رفتار انسانی داشته باشند.

در گزارش اینترسپت آمده است که آمریکا از لیبی گرفته تا سومالی، از سوریه گرفته تا یمن، اجسادی متلاشی شده و خانواده‌هایی ویران را برجای گذاشته است تا جایی که تحقیقات محرمانه پنتاگون نشان می‌دهد موشک‌های “هل فایر” بیشتر از اینکه نظامیان را هدف بگیرد غیرنظامیان را مورد هدف قرار می‌دهد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا