حقوق بشر

آمار جان باختن تظاهرکننده در خیابان ها را اعلام کنید و به تهدید و کشتار مردم بی دفاع پایان دهید!

بر اساس گزارش‌های فعالان حقوق بشر تاکنون دست کم هشت نفر از تظاهرکنندگان روزهای اخیر در ایران به ضرب گلوله های نیروهای نظامی-امنیتی کشته شده اند. فریدون محمودی، فرجاد درویشی، زکریا خیال، فواد قدیمی، رضا لطفی و محسن محمدی از جمله کشته شدگان روزهای گذشته در سقز، پیرانشهر، ارومیه، دیواندره و دهگلان بوده‌اند….

به گزارش ار. اف. ای. در مراسم خاکسپاری فرجاد درویشی، جوان بیست و سه ساله ای که در ارومیه کشته شد جمع کثیری از مردم شرکت جستند و علیه نظام اسلامی شعار سردادند. فرماندۀ نیروی انتظامی استان کردستان کشته شدن چهار نفر از معترضان در این استان را تأئید کرد ولی آن را به مخالفان مسلح حکومت اسلامی نسبت داده است.

همزمان دادستان کرمانشاه، شهرام کرمی، اعلام کرد که در درگیری های سه شنبه شب میان معترضان و نیروهای نظامی و امنیتی دو نفر کشته و بیست و پنج نفر دیگر زخمی شدند. “هه‌نگاو” سازمان مدافع حقوق بشر در کردستان در خبری جداگانه گفت که یکی از کشته شدگان درگیری‌های دیشب کرمانشاه مینو مجیدی از ساکنان قصرشیرین بوده است که در اثر اصابت گلوله به سرش کشته شد. همین منبع افزوده است که برخی خبرنگاران و فعالان مدنی کرد از جمله خسرو کردپور، سردبیر آژانس خبری موکریان، مسعود کردپور، فعال مدنی و برخی خبرنگاران از جمله مرضیه طلایی و (…) خطیب زاده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا