حقوق بشر

ناهید شیرپیشه به ۵ سال حبس محکوم شد

ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸،‌ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج، به ۵ سال حبس محکوم شد….
به گزارش خبرگزاری هرانا، ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸، از سوی دادگاه انقلاب کرج به حبس محکوم شد.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: «هفته گذشته صدور حکم حبس خانم شیرپیشه در زندان کچویی کرج به او ابلاغ شده، وی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهاماتی از جمله اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام محاکمه و به ۵ سال حبس محکوم شده است.»
این منبع مطلع در ادامه افزود: «ناهید شیرپیشه کماکان از برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده محروم است و با اعلام صدور حکم حبس وی از لحاظ روحی دچار مشکلات زیادی شده که وی را از اعزام به بیمارستان و مراکز درمانی محروم کردند.»

پیشتر یک منبع مطلع به هرانا گفته بود: «خانم شیرپیشه کماکان در بند قرنطینه زندان کچویی کرج بسر میبرد و به دستور مسئولان زندان از سه هفته پیش از برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده خود محروم شده است.»

خانم شیرپیشه روز پنجشنبه ۶ مردادماه، به زندان کچویی کرج منتقل شد و اواسط مردادماه امسال به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در این زندان، توسط یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن در بند قرنطینه زندان کچویی کرج مورد ضرب و شتم قرار گرفت، با گذشت ۵۹ روز از زمان دستگیری وی کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

در روز دوشنبه ۲۰ تیرماه، ناهید شیرپیشه و مهرداد بختیاری، مادر و عموی پویا بختیاری، سکینه احمدی مادر ابراهیم کتابدار، رحیمه یوسف زاده مادر نوید بهبودی، محبوبه رمضانی مادر پژمان قلی پور، سعید دامور برادر وحید دامور و سمیه جعفرپناه، خواهر محسن جعفرپناه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از سوی دیگر بی بی سی فارسی نیز در خبری از بازداشت طلعت مشکی مادر محسن جعفرپناه، ایران الهیاری مادر مهرداد معین‌فر و زینب محمدی مادر محمد طاهری خبر داد. از میان این شهروندان مهردادبختیاری، سکینه احمدی، محبوبه رمضانی و رحیمه یوسف زاده آزاد شدند.

هرانا روز دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱، طی گزارشی به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی این شهروندان پرداخته بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

خانم شیرپیشه پیشتر نیز به دلیل فعالیت های مدنی خود سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را داشته است. ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از جان‌باختگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری نیز چندی قبل از ندامتگاه مرکزی کرج به زندان قزوین تبعید شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا