جوانان

جنبش دانشجویی برای ایجاد تغییرات بنیادی

روزنامه فرهیختگان که روزنامه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است در گزارش خود «اخراجی‌ها» را میدان‌دار «اعتراضات» در دانشگاه ها خواند و از اینکه جنبش دانشجویی با وجود تعطیل بودن دانشگاه ها در سه سال گذشته توانسته اینگونه به مرگ مهسا امینی اعتراض کند، متعجب شد….

این اظهار تعجب در بخشی از گزارش این روزنامه اینگونه به نمایش گذاشته شده: “کمتر کسی گمان می‌کرد آغاز رسمی سال تحصیلی جدید در روزهایی که از یک طرف هنوز تکلیف جدیدالورودها به دانشگاه‌ها روشن نشده و از طرف دیگر به واسطه حضور پرشور دانشجویان در مراسم اربعین و تعطیلات پیش رو در هفته آتی، روزهای پرالتهاب و خاصی پس از وقفه حدودا دوساله آموزش حضوری باشد. جریان سال تحصیلی در برخی از دانشگاه‌ها از یکشنبه ۲۷ شهریور در برخی دانشگاه‌ها با برگزاری کلاس‌های درس آغاز شد، اما این بار نه به‌خاطر آغاز سال تحصیلی بلکه با وقوع اتفاقات خاص و بعضا عجیبی، اخبار تحولات دانشگاه‌ها هم به صفحه اول رسانه‌ها آمد.
در ادامه این گزارش با اشاره به تند و رادیکالی شدن فضای تجمعات اعتراضی در دانشگاه ها، دانشجویان اخراجی عامل «تحریک» دانشجویان معرفی شدند.”
مبارزات رو به‌رشد و آگاهانهٔ در روزهای اخیر و درک هرچه بیشتر دانشجویان از قرار گرفتن در کنار دیگر جنبش‌های مردمی کشورمان، به‌ویژه در سال اخیر، به‌گسترش مبارزات عدالت‌جویانه و آزادی‌خواهانه و بر ضد قساوت‌ها، بیدادگری‌ها، و جنایت‌های حاکمیت مذهبی ولایت فقیه و بالا بردن کیفیت این مبارزات نقشی بسزا داشته است.
جنبش جوانان و دانشجویان ایران از اجزای جدا‌ناشدنی جنبش دمکراتیک و ملی میهن‌مان و واقعیتی تردیدناپذیر است. در این جنبش زنان و مردان جوان در سخت‌ترین شرایط به‌مبارزه‌شان با بیدادگری‌ها و جنایت‌های رژیم ولایت فقیه ادامه می‌دهند. این مبارزات که با جان‌بازی‌ها و قهرمانی‌ها همراه بوده و هست ریشه در مبارزات تاریخی و بی‌همتای جوانان و دانشجویان کشورمان دارد که مانند ستاره‌ای رهنما می‌درخشد و الهام‌بخش جوانان میهن‌مان است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا