حقوق بشر

نیلوفر حامدی، روزنامه‌نگارِ پیگیر وضعیت مهسا امینی، بازداشت شد

بر اساس گزارش‌های رسیده از ایران امروز سی و یکم شهریورماه، «نیلوفر حامدی»، خبرنگار روزنامه شرق بازداشت شده است. او روزنامه‌نگاری است که خبرهای مربوط به مهسا امینی و خانواده او را از بیمارستان کسری در تهران منتشر کرد .. در روزهای گذشته علاوه بر بازداشت شماری از کنشگران مدنی و سیاسی در کردستان، یلدا معیری، عکاس مطبوعاتی، نیز بازداشت شد….
بر اساس اعلام دوستان و اطرافیان او در شبکه‌های اجتماعی، خانم حامدی شامگاه چهارشنبه، ۳۰ شهریور، بازداشت شده است.

هنوز مشخص نیست بر اساس چه اتهامی این روزنامه‌نگار بازداشت شده است ولی بنا بر اخبار رسیده، نیروهای امنیتی صبح امروز، پنجشنبه، خانم حامدی را در منزلش در تهران بازداشت کرده‌اند ولی وکیل خانم حامدی با تایید این خبر از توقیف وسایل و تفتیش خانه او خبر داده است

در روزهای گذشته علاوه بر بازداشت شماری از کنشگران مدنی و سیاسی در کردستان، یلدا معیری، عکاس مطبوعاتی، نیز بازداشت شد.

خانم معیری روز دوشنبه، ۲۸ آبان در جریان اعتراضات به جان باختن مهسا (ژینا) امینی در مرکز تهران و در خیابان حجاب بازداشت شد.

در واکنش به انتشار این خبر کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از بازداشت این عکاس مطبوعاتی، خواستار آزادی او شد.

کشته شدن مهسا امینی، جوان ۲۲ ساله سقزی که در پی سفر به تهران در بازداشت نیروی موسوم به «گشت ارشاد» جان باخت، در روزهای اخیر موج گسترده‌ای از واکنش‌های داخلی و بین‌المللی را در پی داشته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا