زنان

مصاحبه امان‌پور با رئیسی به خاطر روسری لغو شد

کریستین امان‌پور، خبرنگار بریتانیایی-ایرانی شبکه سی‌ان‌ان، شرط ابراهیم رئیسی برای سر کردن روسری در زمان مصاحبه را رد کرده و به دستیار رئیسی گفته در نیویورک چنین “قانون یا سنتی” وجود ندارد.

کریستین امان‌پور، گزارشگر ارشد شبکه خبری “سی‌ان‌ان”، روز پنجشنبه ٣١ شهریور در رشته توییتی نوشت کە مصاحبه برنامه‌ریزی شده او با ابراهیم رئیسی،  به دلیل مخالفتش با سر کردن روسری لغو شده است.

امان‌پور  نوشتە کە با گذشت ۴۰ دقیقه از زمان هماهنگ‌ شدە برای شروع مصاحبه، یکی از دستیاران رئیسی گفتە کە شرط انجام مصاحبه این است که روسری سرش کند زیرا “محرم و صفر” است.

آن‌طور کە امان‌پور روایت کردە، او ضمن خودداری از پذیرش این شرط یادآور می‌شود که در نیویورک چنین “قانون یا سنتی” وجود ندارد و اینکه هیچ یک از روسای جمهوری پیشین ایران نیز برای مصاحبه‌های قبلی چنین شرطی نگذاشتند.

امان‌پور می‌نویسد،  دستیار رئیسی از او خواسته “به نشانه احترام” و “وضعیت در ایران” روسری بگذارد. اما او این “شرط بی‌سابقه و غیرمنتظره” را رد می‌کند و مصاحبه لغو می‌شود.

امان‌پور توضیح داده کە برای انجام این مصاحبه و تامین مترجم و تجهیزات، هفته‌ها برنامه‌ریزی و ساعت‌ها وقت صرف کرده بود.

هم اینک، ده‌ها شهر و شهرستان ایران صحنه اعتراضات گستردە بەمرگ مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی هستند کە پس از بازداشت از سوی گشت ارشاد بە کما رفت و سپس در بیمارستان جان داد.

موج خشم و اعتراض افکار عمومی در ایران به سرعت به تظاهراتی علیه حجاب اجباری و فشارهای اجتماعی مبدل شد. بسیاری با شعار “زن، زندگی، آزادی” به خیابان آمدند، روسری‌های خود را برداشتند یا آتش زده‌اند./دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا