از هر دری سخنی

قطع اینترنت توسط ارتجاع حاکم

رویداد تاریخی انقلاب مردمی بهمن در شرایطی رخداد که چیزی بنام اینترنت وجود نداشت. در صورت اراده‌ای واقعی، مردم می‌توانند این حکومت جنایتکار و سفاک را به سرنوشت همپالگی‌اش شاه دچار کنند.

گروه فناوری: اینترنت در ایران از روز چهارشنبه قطع شده و فقط سایت‌های داخلی در دسترس هستند. در این مدت اینستاگرام و واتساپ هم مسدود شده‌اند. اما چه فرد و نهادی دستور مسدودسازی اینستاگرام و واتساپ را صادر کرد؟مسدودسازی اینستاگرام و واتساپ به دستور شورای عالی امنیت ملی کشو انجام شده است. این شورا تنها دستور مسدودسازی را اعلام کرده و زمان از بین برداشتن این محدودیت‌ها را مشخص نکرده است.این خبری است که خبرگزاری فارس اعلام کرده است. اینکه شورای عالی امنیت ملی دستور مسدودسازی این پیام‌رسان و شبکه اجتماعی را صادر کرده و زمان رفع مسدودی را هم مشخص نکرده است.

برخی از کارشناسان این حوزه معتقدند احتمالا فیلترینگ اینستاگرام همیشگی است و بعید است این شبکه اجتماعی به زودی رفع فیلتر شود. به عبارتی به نظر می‌رسد اینستاگرام در ایران به سرنوشت تلگرام دچار شده است.دی ماه ۹۶ در پی برخی اعتراضات داخلی، تلگرام و اینستاگرام در ایران فیلتر شد. از آن تاریخ تلگرام فیلتر ماند و دیگر رفع فیلتر نشد. اما فیلترینگ اینستاگرام تنها چند روز طول کشید و این شبکه اجتماعی ظرف چند روز رفع فیلتر شد.

اکنون دو روز از فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ می‌گذرد و برخی کارشناسان می‌گویند احتمال رفع مسدودی واتساپ وجود دارد اما بعید است که اینستاگرام رفع فیلتر شود.لازم به ذکر است که محدودیت واتساپ تنها محدود به شماره‌های داخل ایران نیست و تمام شماره‌های ایرانی در سراسر جهان برای دسترسی به واتساپ مشکل دارند. اسن مساله نشان می‌دهد که محدودیت جدید برای تمام شماره‌های ایرانی در سراسر جهان اعمال شده است.

بهارنیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا