اخبار

خیزش گسترده و دلیرانۀ مردم علیه ظلم و استبداد در ده ها نقطه تهران و شهرهای مختلف میهن در بند!

اعتراض‌های گسترده پس از جان‌باختن مهسا امینی در حالی وارد هفتمین روز خود شده که تظاهرات‌های خیابانی باوجود اختلال، قطعی اینترنت، اعمال محدودیت و فیلترینگ بر شبکه‌های اینستاگرام و واتس‌آپ شب گذشته هم ادامه یافت.…

چندین شهر ایران هم‌چنان عرصه اعتراضات عمومی و شعارهای ضدحکومتی هستند. دستگیری‌ها افزایش یافته و برخورد نیروهای امنیتی با معترضان خشن‌تر شده است. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید دستکم ٣١ نفر در جریان اعتراضات کشتە شدەاند.
با گسترده شدن اعتراض‌ها به کشته شدن مهسا امینی به شهرهای مختلف میهن ما، شعارها علیه خامنه‌ای و فریاد برای عبور از جمهوری اسلامی به محور اصلی اعتراض های مردمی تبدیل شده است. شهرهای مختلف صحنه روسری سوزانی زنان و مبارزات خیابانی علیه سرکوب خشونت بار وارد مرحله جدیدی از تظاهرات شده‌اند که نسبت به سال های پیش پخته تر حرکت می کنند.
ویدیو های انتشار یافته در شبکه های اجتماعی، تعداد زیادی از زنان در نازی‌آباد تهران، روسری‌های خود را در کانکس آتش‌ گرفته پلیس می‌اندازند. زنان در تجمع اعتراضی منطقه نیاوران تهران نیز روسری‌های خود را سوزاندند.
در شهر های گوناگون زنان میهن ما با برداشتن روسری خود رقصیده و در میان شعارهای معترضان روسری‌ها را سوزاندند.
در میدان تجریش تهران، معترضان با شعار «مرگ بر دیکتاتور» به خیابان آمدند.معترضان در منطقه تهرانپارس شعار «زن، زندگی، آزادی» سردادند و در فلکه صادقیه تهران با فریاد زدن نام برخی از هنرمندان و ورزشکاران به دلیل حمایتشان از اعتراض‌ها و بودنشان در کنار مردم تقدیر کردند.
معترضان با وجود جو امنیتی با حضور گسترده در خیابان‌ها شعار «مجتبی بمیری، رهبری رو نبینی» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادنده و خواستار تغییر حکومت شدند.
بر اساس گزارش های انتشار یافته، معترضان در مشهد، برای مقابله با سرکوب نیروهای امنیتی از کوکتل مولوتف نیز استفاده کرده و نیروهای سرکوب را به عقب نشینی وادار ساختند.
در آبادان معترضان و زنانی که روسری خود را برداشته بودند با احاطه کردن یک مامور نیروی انتظامی شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.
حضور گسترده معترضان در کاشمر نشان می‌دهد که شعارهای «جمهوری اسلامی نمی‌خواهیم»، «مرگ بر دیکتاتور» و «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» سرداده‌ شد.
گسترش اعتراضات به شهرهای کاشمر، ملکان ، شیروان، متل قو، اشنویه، کیان پارس اهواز، مشکین شهر، متل قو و فردیس ملارد نیز رسیده و تعداد شهر ها روز به روز بیشتر شده است.
راه غلبه بر حکومت استبدادی کنونی اتحاد عمل و مبارزۀ مشترک طیف های گستردۀ قشرهای اجتماعی و همه نیروهای مترقی و آزادی خواه کشور برای پایان دادن به استبدا کنونی و راه گشایی به سمت استقرار حکومتی ملی و دموکراتیک است. توده ای ها در کنار همه آزادی خواهان میهن، در این مبارزۀ دشوار در صف میارزۀ مردم محروم و جان به لب رسیده بر ضد حکومت استبدادی حاکم ایستاده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا