گوناگون

چرا حاکمیت به شدت نگران است؟

پس از قتل فجیع مهسا امینی، موجی از اعتراض و خشم بی سابقه به حکومت” اسلامی” بالا گرفت. کار به جایی رسید که حتی یک عده‌ از نماینده‌های اصولگرای مجلس، تا نماینده خامنه‌ای در روزنامه اطلاعات به ظاهر با موج اعتراض مردم همراه شدند….
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز در توئیتی در واکنش به قتل حکومتی مهسا نوشت: “برخلاف تصور برخی دوستان و دشمنان، تجدیدنظر در برخی قوانین، به سقوط دومینو وار نظام منجر نمی‌شود.”

پاسدار عزت‌الله ضرغامی نوشت: “بزرگترین منکر، بدبین کردن مردم نسبت به اساس دین است…. برخلاف تصور برخی دوستان و دشمنان، تجدیدنظر در برخی قوانین و روش‌های ناکارآمد اجتماعی، به سقوط دومینووار نظام منجر نمی‌شود. تحولات اجتماعی را درک کنیم و برای آن برنامه داشته باشیم.”

غلامرضا نوری، رئیس فراکسیون مجلس” ولایی” می گوید: “بنده قبل از این اتفاق در ماه‌های گذشته در خصوص لزوم تجدیدنظر در این موضوعات اظهارنظر داشتم که قبل از وقوع این حوادث باید چاره‌جویی شود و اگر بخشی از قانونی نیاز به اصلاح دارد انجام شود تا کار به اینجا نرسد.”

به گزارش رویداد ۲۴، نوری با اشاره به خشم مردم در پی فوت مهسا امینی می‌گوید: “خشم مردم را در برخورد نادرست و مصاحبه‌های نادرست مسئولان ذیربط بعد از وقوع این اتفاق، می‌دانم. به هیچ صورت این اتفاق قابل توجیه نیست و چاره کار عذرخواهی مسئولان ذیربط و تجدیدنظر در این روش‌ها بود.”

او می‌افزاید: “این‌طور نیست که فردی بعد از دستگیری از سوی گشت ارشاد، ارشاد شود و وضو بگیرد و دو رکعت نماز شکر بخواند که خدا را شکر من را گرفتند و ارشادم کردند، در حالی که این اتفاق اثر برعکس و بدی در ذهن ایجاد می‌کند. به همین‌رو این رفتار‌ها درست نیست، این افراد این مسائل را در کدام سنت کشف کرده‌اند که باعث شده یک مرد قلچماق یا یک ورزشکار، دختر مردم را بگیرد و در ون پرت کند.”

رئیس فراکسیون مجلس” ولایی”  می‌گوید:” رفتار‌های گشت ارشاد نه تنها جامعه را باحجاب، بلکه بی‌اعتقاد و بی‌عفت می‌کند. اینکه گفته می‌شود گشت ارشاد در ورودی مترو می‌ایستند و دختران به اصطلاح بدحجاب را دستگیر می‌کنند، به دلیل راحتی کار است که می‌توانند سریع آن‌ها را بگیرند و مقرری خود را که ون یا کلاس است را پر کنند.”

نوری با اشاره به بی‌حجاب‌شدن برخی سلبریتی‌ها پس از این اتفاق، اظهار کرد:” چه کسی وضعیت حجاب را به اینجا رساند؟ وقتی ما می‌گوییم این کار به نفع حجاب و عفت جامعه و اسلام نیست به این دلیل است که همان‌هایی که حجاب دارند را از دست می‌دهیم. با چه محاسبه و علم روان‌شناسی و آمار می‌گویند ما در حال حل مسئله هستیم و جامعه را اصلاح می‌کنیم، در حالی که راه را برعکس می‌روند. به همین دلیل معتقد هستیم با این کار به اسلام و دین ضربه وارد می‌کنند.”

نگرانی‌ حاکمان از قتل مهسا نیست، بلکه فروپاشی حکومت اسلامی است!

البته روشن است که این موضع‌گیری ها بخاطر ناراحتی از قتل یک انسان بیگناه نیست، چون اینها همه‌شان این‌کاره بودند.

بنابر این سوال اساسی این است: چه خبر شده که اینها چنین به هول ‌و ولا افتاده‌اند؟

واقعیت این است که این ها موج خشم مردم را دیده‌اند و وحشت کرده‌اند. نگرانی‌شان هم حقوق مردم نیست، حفظ نظام و منافع خودشان است.

بی تردید هرچه اعتراض و فشار از پایین جامعه افزایش پیدا کند، و مردم حضور فعال در اعتراض ها علیه ظلم و ستم ایستادگی کنند، شقه و شکاف در بالای حکومت بیشتر می‌شود. بنابراین باید اعتراض و فشار را هرچه بیشتر گسترش داد  تا شکاف و درماندگی حکومت در مقابل اعتراضات مردمی افزایش یابد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا