بین‌المللی

اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف آلمان

هزاران شهروندان آلمانی در شهرهای مختلف آلمان به خیابان‌ها آمدند و اعتراضاتی را در حفاظت از آب و هوا برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، حدود ۲۸۰ هزار نفر از شهروندان آلمانی به منظور تاکید بر لزوم حفاظت از آب و هوا به خیابان‌ها آمدند.

پس از فراخوان جنبش آب و هوای جمعه ها برای آینده، هزاران نفر دوباره در سراسر جهان برای حفاظت بیشتر از آب و هوا به خیابان ها آمدند. به گفته سازمان دهندگان، بیش از ۲۸۰۰۰۰ شرکت کننده در روز جمعه در آلمان برای این منظور به خیابان ها آمدند، بزرگترین تظاهرات در برلین و هامبورگ برگزار شد. اقداماتی در بیش از ۲۷۰ شهر در سراسر آلمان در جریا این اعتراضات انجام شد. این فراخوان توسط بسیاری از انجمن های حفاظت از طبیعت و محیط زیست اعلام شد. این یازدهمین اعتصاب جهانی این سازمان از زمان تاسیس آن در سال ۲۰۱۸ بود. بر اساس نقشه اقدام جمعه‌ها برای آینده، معترضان هوادار آب و هوا در همه قاره‌ها به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس اطلاعات جنبش جمعه ها برای آینده به نقل از پلیس، بیش از ۳۶۰۰۰ نفر در برلین به این تظاهرات پیوستند. در تظاهراتی در پارک اینوالیدن در نزدیکی منطقه دولتی، لویزا نویبائر شرکت کنندگان فریاد می زدند: «کسی که فکر می‌کند راهی برای خروج از این شرایط وجود ندارد، فقط ناامیدی باقی می‌ماند. اگر می دانید راه دیگری وجود دارد، می توانید شروع کنید و اقدام کنید. ما دانش داریم، پس بیایید شروع کنیم.»

حافظان آب و هوا خواستار پایان دادن به سوخت‌های فسیلی و گسترش سریع انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین «تحول مداوم در ترافیک» هستند.

آنیکا ریتمن، سخنگوی انجمن Fridays for Future در مراسم افتتاحیه گفت: اکنون زمان مستقل شدن از انرژی‌های فسیلی و گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر با سرعتی بی‌سابقه است. این فعالان از سنای هامبورگ می‌خواهند که تا سال ۲۰۳۵، شهر را از نظر آب و هوایی خنثی کند، مرکز شهر را از حمل‌ونقل خصوصی آزاد کند و اقدامات حفاظت از آب و هوا را به‌صورت فصلی بررسی کند.

در فرانکفورت هم برگزارکنندگان ۱۰۰۰۰ شرکت کننده را فراخواندند. به گفته پلیس، حدود ۴۴۰۰ نفر در کلن در این اعتراضات شرکت کردند، سازمان دهندگان از حضور۷۰۰۰ نفر در این اعتراضات صحبت کردند. در برمن، پلیس تا ۴۰۰۰ تظاهر کننده را در خیابان ها شمارش کرد، سازمان دهندگان از ۵۰۰۰ نفر صحبت کردند. معترضان شعارهایی مانند “با بحران آب و هوا از ریشه مقابله کنید و “این دنیای ماست” به خیابان ها آمدند. به گفته پلیس، ۱۳۰۰ نفر در هانوفر به خیابان ها ریختند، سازمان دهندگان تعداد شرکت کنندگان در این منطقه را ۴ هزار نفر اعلام کردند.

به گفته پلیس، یکی از بزرگترین اقدامات اعتراضی در بادن-وورتمبرگ با حدود ۸۰۰۰ نفر در فرایبورگ انجام شد. فعالان روز اعتراض را با “طوفان مدرسه” در حدود ۱۲ مدرسه آغاز کردند.

از آلمان، انجمن فدرال برای اقتصاد پایدار e.V. (BNW) امسال نیز از اعتصاب جهانی آب و هوا حمایت کرد. مدیر عامل این انجمن اعلام کرد: ما می دانیم که استقلال از سوخت های فسیلی – رویای مخازن زیست محیطی نیست، بلکه یک سیاست سخت امنیتی و اقتصادی است. به همین دلیل است که ما به خیابان ها می آییم!»

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا