زحمتکشان

خودداری کانون کارگران بازنشسته تهران از امضای قرارداد بیمه مکمل‎

به گفته بازرس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران، در حال حاضر این کانون صنفی برای تامین خدمات بیمه مکمل درمانی مورد نیاز اعضای خود با هیچ شرکت بیمه‌ای قراردادی را امضا نکرده است…

«حسن ایزدان» با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: از آغاز ماه جاری که اعتبار قرارداد مربوط به خرید خدمات مکمل درمانی اعضای کانون‌های صنفی کارگران بازنشسته از شرکت بیمه دی تمام شد، تا این لحظه دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای مسئولیت تامین این خدمات را برعهده ندارد.

وی با یادآوری اینکه طبق قانون الزام سازمان تامین اجتماعی موظف است تا کلیه خدمات درمانی مورد نیاز کارگران بیمه شده شاغل و مستمری را بطور رایگان تامین کند، افزود: متاسفانه در سالهای اخیر مسئولان وقت این سازمان با خودداری از قبول تعهدات قانونی خود مشکلاتی را از بابت تامین خدمات درمانی مورد نیاز کارگران بازنشسته ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: در نتیجه این قانونگریزی مدیران سازمان تامین اجتماعی، جامعه کارگران بازنشسته به ناچار به سمت استفاده از خدمات بیمه مکمل درمانی روی آورد به طوری که در سه سال گذشته کانون‌عالی کارگران بازنشسته برای تامین این نیاز قراردادهایی را با شرکت‌های بیمه خصوصی منعقد کرد.

این فعال صنفی بابیان اینکه ایرادهای بحث انگیز و غیر قابل انکاری به قراردادهای خرید خدمات درمانی کارگران بازنشسته از شرکت‌های بیمه خصوصی وارد است، گفت: با توجه به گرفتاری‌هایی که در سال گذشته از بابت بد عهدی شرکت بیمه دی برای کارگران بازنشسته ایجاد شد، نگرانی‌های امروز جامعه کارگران بازنشسته طبیعی و قابل تامل است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها صحبتی که به صورت غیر رسمی در رابطه با تامین نیاز درمانی کارگران بیمه شده بازنشسته مطرح است، ماجرای امضا تفاهم نامه کانون عالی کارگران بازنشسته با شرکت بیمه دانا است.

ایزدان در خصوص واکنش هفته گذشته گروهی از بازنشستگان تهرانی در رابطه با تفاهم نامه جدید خرید خدمات مکمل درمانی از شرکت بیمه دانا، گفت: هرچند در این گردهمایی مبنای مبالغ برآورد شده غیر قابل استناد است اما طرح چنین مسائلی از اهمیت مسائل درمانی برای جامعه کارگران بازنشسته حکایت دارد.

بارزس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران با اشاره به موضع مخالف هیات مدیره تشکل متبوعش در رابطه با خرید خدمات درمانی از شرکت‌های بیمه خصوصی گفت: از آنجا که عملکرد سلیقه‌ای مدیران سازمان تامین اجتماعی جامعه کارگران شاغل و بازنشسته را بطور ناخواسته به سمت شرکت‌های بیمه خصوصی سوق داده است، کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران ضمن تاکید بر ضرورت اجرای کامل قانون الزام، درصدد است تا در رابطه با خرید خدمت از شرکت‌های بیمه خصوی حتی المقدور هرینه کارگران بازنشسته را به کمترین مقدار ممکن کاهش دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا