زحمتکشان

اعتراضات زحمتکشان

کارگران شرکتی نفت و گاز از گسترش تعدیل‌ها در هفته‌های اخیر انتقاد کردند.

نگرانی کارگران نفت و گاز از اخراج/ در آستانه‌ی «تصویب طرح ساماندهی» قراردادها تمدید نمی‌شود!

کارگران شرکتی نفت و گاز از گسترش تعدیل‌ها در هفته‌های اخیر انتقاد کردند.

کارگران شرکتی نفت و گاز جنوب در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم تمدید قرارداد تعدادی از کارگران برای نیمه‌ی دوم سال خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: در آستانه‌ی تصویب طرح ساماندهی که زمزمه‌ی حذف پیمانکاران و تبدیل وضعیت تمام نیروهای شرکتی به گوش می‌رسد، تعلل نمایندگان مجلس به ضرر کارگران تمام شده است؛ بسیاری از شرکت‌های پیمانکاری در پایان شهریور با کارگران قرارداد را تمدید نکردند و به بهانه‌ی عدم نیاز این کارگران بیکار شدند.

به گفته‌ی این کارگران، کارگران باسابقه‌ی نفت و گاز در بخش‌های مختلف از جمله نگهداری و تعمیرات، زیر تیغ تعدیل کارفرمایان قرار گرفته‌اند؛ بسیاری از قراردادها شش ماهه بوده و حالا در زمان خاتمه‌ی قرارداد، پیمانکار تن به تمدید قرارداد نمی‌دهد.

این کارگران می‌گویند: اگر نمایندگان مجلس قبل از پایان شهریور طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را به تصویب می‌رساندند، این اتفاق نمی‌افتاد؛ امروز هم درخواست ما تصویب سریع‌تر این طرح قبل از پایان مهر است ضمن اینکه از مقامات ارشد وزارت نفت انتظار داریم با صدور بخشنامه‌ای به تمام شرکت‌های زیرمجموعه، تعدیل کارگران را اکیداً ممنوع کنند؛ کارفرمایان نباید به سادگی کارگران را از کار بیکار کنند.

از فازهای مختلف پارس جنوبی نیز اخبار مشابهی به گوش می‌رسد.

خواست کارگران حراست و نگهداری مترو گلشهر به هشتگرد برای دریافت معوقات

تعدادی از کارگران حراست و نگهداری مترو گلشهر به هشتگرد خواستار دریافت مطالبات معوقه‌شان برای تامین مخارج مربوط به شروع سال تحصیلی فرزندان خود شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران حراست و نگهداری مترو گلشهر به هشتگرد که بابت مطالبات مزدی ماه‌های مرداد و شهریور طلبکارند، از پیمانکار خواستند ضمن پرداخت حقوق مرداد و شهریور، باقی مانده یک میلیون و صد هزار تومان عیدی و معوقه حقوق اردیبهشت ماه سال جاری را پرداخت کند.

از قرار معلوم؛ کارگرانی که در بخش حراست و نگهداری مترو گلشهر به هشتگرد واقع در استان البرز مشغول کارند، نزدیک به ۸۰ نفر هستند که سوابق کاری آن‌ها به ۸ تا ۱۰سال می‌رسد.

بیشتر این افراد که از کارگران باسابقه قطار شهری تهران به کرج محسوب می‌شوند، در نتیجه مشکلات مالی سالهای گذشته پیمانکار تا مدت‌ها با مشکل دریافت مطالبات روبرو بودند و از قرار معلوم هم اکنون حدود دو ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود که‌ عدم دریافت به موقع حقوق و پرداخت نشدن کامل حق عیدی در سال جاری تاثیرات منفی در شرایط زندگی‌شان گذاشته است.

این کارگران با یادآوری اینکه با شروع مدارس و ورود به مهر ماه، تامین مخارج زندگی برایمان دشوار شده است، در ادامه افزودند: متاسفانه همیشه واریز حقوق و مزایای کارگران حراست ونگهداری مترو گلشهر به هشتگرد یک ماه از مابقی نواحی ریلی کشور عقب‌تر است. بنابراین درخواست پرداخت مطالبات معوقه خود را برای تامین مخارج مربوط به شروع سال تحصیلی فرزندان خود را داریم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا