اخبار

از تاریخ مبارزات میهن مان آموختیم

ده‌ها شهر کشور ما در تب و تاب تجمعات شبانه در دهمین روز اعتراض های مردم ستمدیده ، شعار “مرگ بر دیکتاتور”، ” و مواجهه خشونت‌بار با معترضان به سر می‌برند.رژیم جمهوری اسلامی از گذشته درس نگرفته و تلاش در ریختن خون جوانان میهن را دارد…..

محله‌‌های تهران با تاریک شدن هوا برای نهمین-روز-اعتراضات-دعوت-به-اعتصاب-و-تعطیلی-مدارس نهمین شب متوالی شاهد تجمع معترضان و صحنه شعارهای ضد حکومتی بودند. به دلیل قطع اینترنت، تصاویر و فیلم‌های دریافتی از شهرها کاهش چشمگیری دارند.
اکانت اینستاگرامی “۱۵۰۰ تصویر” ویدئوهایی از محله نارمک در شرق، ستارخان و اشرفی اصفهانی و اکباتان، صادقیه، پونک، اسلام شهر، قلعه حسن خان، تجریش، ولی عصر، مدرس، هفت حوض و چندین نقطه ی دیگر گزارش تهران منتشر کرده که معترضان در آن شعار”مرگ بر دیکتاتور “می‌دهند. در این ویدئوها خودروهای عبوری نیز با بوق زدن، همراهی خود را نشان می‌دهند. تصاویر شبکه‌های اجتماعی هم‌چنین نشانگر ادامه تجمعات شبانه مردم در تبریز، شیراز، سنندج، سقز، سراوان، قزوین، زاهدان،قشم، اصفهان، بوشهر، فومن، اشنویه،بوکان و کرج هستند.
با پایان نمایشات بی رمق هواداران حکومتی که امروز برگزار شد، جوانان و مردم معترض بار دیگر به خیابان ها آمدند تا اعلام کنند مبارزه ی آن ها علیه حکومت اسلامی ادامه دارد. اینترنت در ایران همچنان قطع و یا دچار محدودیت شدید است و گزارش ها به سختی بر روی شبکه ی اینترنت فرستاده می شود. علیرغم هجوم نیروهای سرکوب به خیابان ها و محلات، اعتراضات متعددی در تهران و شهرهای دیگر در حال برگزاری است. در برخی محل های تظاهرات صدای تیراندازی به گوش می رسد. مطابق گزارش هایی که در شبکه ی اجتماعی منتشر شده، فریادهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه ای» و «زن، زندگی، آزادی» یکشنبه شب در جای جای ایران طنین انداز است.
کوی دانشگاه تهران امشب شاهد تظاهرات اعتراضی گسترده ی دانشجویان بوده است، با تاریک شدن هوا دانشجویان در محوطه ی کوی با شعارهای “دانشجوی زندانی، آزاد باید گردد”،”آزادی، آزادی، آزادی”و “می جنگیم، می میریم، ایران رو پس می گیریم”، تجمع اعتراضی برپا کردند.
شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف طی نامه‌ای به ریاست دانشگاه، عملکرد مسئولین دانشگاه درقبال اتفاقات اخیر را ناکافی و نادرست عنوان کرده، همچنین اعلام کرد که از تمامی دانشجویان این دانشگاه درخواست کرده است تا تعیین تکلیف و آزادی همکلاسهای بازداشت شده از حضور در کلاسها خودداری کنند
در این ایام تلخ و به غایت سیاه که ابرِ تزویر و خودکامگی بر آسمان میهن گسترانیده شده ، شورای صنفی دانشگاه صنعتی سهند در اعتراض به روند بازداشت گسترده دانشجویان بیدار ایران و اعتراض به سلب حقِ تشکیل کلاس های حضوری ، برای اینکه بتوانیم بار دیگر در صحن کلاس های سواد آموزی حضور به هم رسانیم و شاهد رونق محافل علمی‌مان باشیم از دانشجویان محترم خواهشنمدیم هر گونه کلاس درس مجازی را تا اطلاع ثانوی تحریم کرده و از شرکت در کلاس های مجازی خود داری کنند .
لازم به توضیح است با ادامه آموزش مجازی با یاری هم قطار های حق خواهمان در خوابگاه دست به اعتصاب غذا خواهیم زد .
مرکز ملی فضای مجازی جمهوری اسلامی هک هرگونه سایت مراکز دولتی را تکذیب کرده است. در اطلاعیه این مرکز آمده است که بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهند، ادعاهای گروه هکری آنانیموس صحت ندارد.
آنانیموس که بزرگترین گروه هکری دنیاست، یکشنبه ۲۵ سپتامبر از هک کردن سایت مجلس، وزارت اقتصاد، نفت و اپراتور همراه اول خبر داد و شماره تلفن‌های نمایندگان مجلس را عمومی کرد.
سرکوب خشونت بار تجمعات اعتراضی اخیر در شهرهای ایران ده‌ها کشته بر جای گذاشته است. تنها در کردستان ۱۷ تن، از جمله چهار شهروند زیر ۱۸ سال در تیراندازی مستقیم ماموران جان باخته‌اند. کشته شدن حدیث نجفی، دختر ۲۰ ساله کرجی با شلیک شش گلوله نیز موج تازه‌ای از خشم و خروش ایجاد کرده است.
بی تردید با اتحاد، یگانگی و همبستگی سراسری و سازمانی همه نیروهای ملی ، مترقی و آزادیخواه برای ایجاد تغییرات بنیادی در کشور می توان این جنبش را تداوم بخشید و آخرین مقاومت‌های رژیم بحران زده‌ی “ولایت‌فقیه” را با شکست مواجه کرد. و به تبعیض و نابرابری، استبداد دینی و عقاید واپسگرایانه ارتجاع حاکم نقطهٔ پایان گذاشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا