جوانان

دانشجویانِ ۱۵ دانشگاه بیانیه‌های «اعتصاب» صادر کردند

در دهمین روز خیزش مردم سراسر ایران علیه جمهوری اسلامی، دانشجویان ۱۵ دانشگاه کشور اعلام کردند که در اعتراض به سرکوب معترضان و دانشجویان و در حمایت از مردم کشور اعتصاب کرده و از حضور در کلاس‌های حضوری و مجازی خودداری می‌کنند…..

برخی دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها نیز اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند. ۱۰ تن از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها تا کنون به این اعتصاب پیوسته‌اند. معترضان امیدوارند پس از مدارس و دانشگاه‌ها، اعتصابات از سوی اصناف و بازار هم آغاز شود.

اعتراضات سراسری مردم ایران طی ۱۰ روز گذشته دارای ویژگی‌هایی است که می‌توان از آن به عنوان «انقلاب» علیه جمهوری اسلامی یاد کرد. انقلابی که هنوز مشخص نیست چه زمانی به پیروزی کامل دست می‌یابد اما بطور مشخص هر روز ابعاد تازه‌ای می‌یابد. جنبش دانشجویی در شش دهه گذشته همواره سنگر مستحکم مبارزه بر ضد استبداد و برای آزادی در میهن ما بوده است و از همین روی همواره در معرض تهاجم نهادهای امنیتی رژیم‌های استبدادی شاه و جمهوری اسلامی بوده است.
امری که باید در نظر داشت آن است که برای انجام تغییرهای بنیادین در راه رسیدن به استقلال، آزادی، و عدالت اجتماعی و نیز تداوم و تضمین پایدار ماندن آن‌ها نیازمند وجود شرایط ذهنی‌ای لازم که همان سطح بالای سازمان‌دهی برای مقابله با تمامی ترفندهای رژیم قرون وسطایی ولایت فقیه است. مسلماً تداوم مبارزه باعث جذب نیروهای ناپایدار و گستردگی چتر اتحاد خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا