گوناگون

حمله سپاه پاسداران به اقلیم کردستان عراق؛ دست‌کم سه نفر کشته شدند

رژیم “ولایی” روز چهارشنبه بار دیگر با استفاده از موشک و پهپادهای انتحاری بسیاری از مواضع احزاب کرد را در عمق اقلیم کردستان عراق هدف قرار داد. در این حملات دست‌کم سه نفر کشته و بیش از ۱۲ نفر زخمی شده‌اند. …

بنا بر گزارش شبکه خبری روداو، این حملات برای پنجمین روز متوالی ادامه دارد و مواضع حزب آزادی کردستان (پاک)، حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا)، حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) و کومله در استان‌های سلیمانیه و اربیل همچنان زیر بمباران حملات موشکی سپاه است.
رسانه‌های ایران نیز به نقل از سپاه پاسداران اعلام کردند که در این عملیات از موشک‌های فاتح ۳۶۰ و پهپاد‌های انتحاری استفاده کرده‌اند.
حسین یزدان‌پناه، رئیس حزب آزادی کردستان (پاک) می‌گوید که حمله نیروهای سپاه به پایگاه این حزب در شراوه واقع در جاده اربیل کرکوک، باعث کشته شدن چندین عضو این حزب شده است.
سپاه پاسداران همچنین اردوگاه حزب اپوزوسیون چپ‌گرای کومله در منطقه زرگوز استان سلیمانیه و مقر اصلی حزب دموکرات کردستان در کویه را هدف قرار داده است.
در ویدیوهای منتسب به این حملات که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است صدای شیون زن‌ها و کودکان نیز شنیده می‌شود.
منابع نزدیک به سپاه پاسداران مدعی شدند که این گروه ساختمان رادیو و تلویزیون کومله را نیز در این حملات هدف قرار داده است.
پیش‌تر عمار گلی، روزنامه‌نگار به صدای آمریکا گفته بود که دلیل حملات سپاه این است که می‌خواهد افکار عمومی را اعتراضات داخلی ایران منحرف کند و بگوید این اعتراضات به خاطر دخالت احزاب کرد است.
سامان برزینجی، وزیر بهداشت اقلیم کردستان می‌گوید تاکنون دست‌کم سه نفر در این حملات کشته شده‌اند؛ دو نفر در کویه و یک نفر در کرکوک.
یورو نیوز
***
حملات سپاه به اقلیم کردستان عراق؛ «دو عضو حزب دموکرات و شش عضو حزب کردستان‌ آزاد کشته شده‌اند»

به گفته احزاب کرد ایرانی که در عراق مستقر هستند، در پی حملات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به اقلیم کردستان عراق، «دو عضو حزب دموکرت کردستان و شش عضو حزب آزادی کردستان (پاک) کشته شده‌اند».

هر دوی این احزاب در تماس‌های بی‌بی‌سی فارسی، تعداد این کشته‌ها را تایید کردند.

بر اساس این منابع، بیش از ۴۰ نفر نیز در این حملات مجروح شده‌اند.

شبکه حقوق بشر کردستان نیز به نقل از وزارت بهداشت اقلیم گزارش داده که تعداد کشته‌ها در کل به ۹ تن رسیده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا