بین‌المللی

ارتش آمریکا تسلیحات جدید وارد سوریه کرد

منابع سوری گزارش دادند که اشغالگران آمریکایی به تازگی مقادیری سلاح و مهمات و تجهیزات نظامی را از طریق زمینی و هوایی وارد پایگاههای غیرقانونی خود در خاک سوریه کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای اشغالگر آمریکایی اسلحه، مهمات و تجهیزات لجستیکی از پایگاه های خود در عراق از طریق گذرگاه مرزی غیر قانونی “الولید” وارد سوریه کردند.

برخی منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند که یک کاروان نظامی آمریکایی متشکل از ۳۳ خودرو و کامیون حامل اسلحه و تجهیزات از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید در مرز عراق و سوریه، وارد خاک سوریه شد و به سمت محل استقرار نیروهای اشغالگر این کشور در منطقه “رمیلان” در شمال شرقی الحسکه حرکت کرد.

در این راستا، برخی منابع محلی دیگر در استان الحسکه گزارش دادند: یک هواپیمای باری نظامی آمریکایی که حامل اسلحه بود، در فرودگاه «خراب الجیر» به زمین نشست.

همزمان ژنرال “تئودور” فرمانده اتاق عملیات متشرک به اصطلاح ائتلاف بین المللی تحت سرکردگی آمریکا بدون اشاره به زمان و مکان فرود این هواپیما اعلام کرد: یک فروند هواپیمای نیروی هوایی آمریکا از نوع (C-۱۷) تجهیزات و ادوات لجستیکی وارد سوریه کرد.

بر اساس این گزارش، با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر سال ۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیماً جایگزین آنها شدند و دقیقاً از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت و منابع سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان تحت حمایت واشنگتن موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراض‌های شهروندان سوری به حضور اقدام‌های تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا