زنان

مولوی نقشبندی: «تجاوز صورت گرفته توسط مامور دولت به دختر بلوچ، یک جنایت است!»

اطلاعات سپاه پاسداران چابهار چهارشنبه ۶ مهرماه عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت راسک را احضار کرد. احضار نقشبندی به‌دلیل انتشار بیانیه‌ای است که در آن خبر تجاوز سرهنگ ابراهیم کوچکزایی، فرمانده نیروی انتظامی چابهار به یک دختر ۱۵ ساله را تأیید کرده بود.

به‌گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ٣ مهر ماه ١۴٠١، مولوی نقشبندی طی بیانیه ای ضمن تایید اینکه موضوع تجاوز به دختر خردسال بلوچ توسط فرمانده انتظامی چابهار صحت دارد، خواستار محاکمه علنی وی شد.

وی تایید کرده که پای اظهارات دختر خردسال و‌ خانواده او نشسته است و «صدای دردناک و بغض ترکیده خواهر کوچک مظلومم را از نزدیک شنیدم و از شدت جنایت صورت گرفته نفس در سینه ام حبس گردید.»

وی همچنین ضمن تایید جنایت صورت گرفته، از دستگاه قضایی خواسته «در اسرع وقت زوایای فاجعه را بررسی و این مجرم مفسد در ملا عام محاکمه و مجازات شود.»

لازم به ذکر است که در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۱، سرهنگ ابراهیم کوچکزایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چابهار به بهانه بازجویی از متهم، یک کودک ١۵ ساله را مورد تجاوز جنسی قرار داده است.

در پی انتشار این بیانیه، نیروهای امنیتی با مراجعه به مولوی فتحی محمد نقشبندی پدر عبدالغفار از او خواسته بودند که بیانیه فرزند خود را تکذیب کند. همچنین نیرو‌های امنیتی خانواده این دختر را در خانه حصر کرده و به آن‌ها فشار آورده‌اند تا هم شکایت خود را پس بگیرند و هم از امام جمعه راسک بخواهند بیانیه خود را تکذیب کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا