اخبار

ادامۀ اعتراض های مردمی در شهرهای مختلف؛ افزایش شمار قربانیان

تظاهرات سراسری برای سیزدهمین روز و شب متوالی در ایران ادامه یافته است، علیرغم محدودیت های شدید اینترنتی، ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود نشان گر ادامۀ اعتراضات در شهرهای مختلف است. امشب برای نخستین بار شهرهای تازه ای از جمله کازرون به اعتراضات سراسری پیوسته اند….

سازمان حقوق بشر برای ایران، مستقر در نروژ می‌گوید مشخصات ۸۳ جان باخته تظاهرات و اعتراضات دو هفته اخیر را ثبت کرده است.
گزارش های منتشره از ادامه ی اعتراضات در شیراز سنندج، رشت، قم، مشهد، کرمانشاه، مسجد سلیمان، قیروکارزین، لاهیجان، کرمان و تعدادی دیگر از شهرها خبر می دهند.
در کرمانشاه انبوه مردم در خیابان ها حضور یافته اند و شعار می دهند، صدای تیراندازی به گوش می رسد.
در مشهد معترضین در هر نقطه ای از شهر که می توانند تجمع اعتراضی تشکیل می دهند. در یکی از این ویدئوها مردم در خیابان رژه می روند و شعار «می کشم، می کشم، هر آن که خواهرم کشت» را سر می دهند.
در سنندج اجتماعات اعتراضی با شعار «مرگ بر دیکتاتور» برگزار شده است. در یک ویدئو صدای شلیک مداوم گلوله به گوش می رسد.
در رشت تجمعات اعتراضی در سبزه میدان، گلسار، صابرین و فلکه گاز شکل گرفته و جمعیت بسیاری در این مکان‌ها دست به اعتراض زده اند. در ویدونوی دیگری در میدان قلی پور رشت شعار «زن، زندگی، آزادی» همراه با بوق ممتد اتوموبیل ها به گوش می رسد. گزارش شده در رشت ماموران سرکوب از اسلحه ی جنگی استفاده کرده اند.
در قم اعتراض با شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» با حضور تعداد زیادی برگزار شده است. یک ویدئوی دیگر در شهر قم، جوانان در حال سنگربندی خیابان دیده می شوند. در ویدئوی دیگری درگیری بین معترضان و نیروهای سرکوب، پرتاب سنگ از سوی مردم و شلیک گلوله از سوی ماموران گزارش شده است.
ویدئویی از شهر قیر و کازرون منتشر شده که برای نخستین بار خبر از اعتراض در این شهر می دهد و صدای تیراندازی در آن شنیده می شود.
در تهران در محله ی صادقیه ترافیک شدید و صدای بوق اتوموبیل ها به گوش می رسد. در چیذر و چند محله ی دیگر شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» از پشت بام و پنجره های خانه ها به گوش می رسد. یک ویدئو امروز از خیابان هفده شهریور تهران منتشر شده که نشان می دهد واحدهای صنفی با تعطیل مغازه های خود به اعتصاب پیوسته اند.
در لاهیجان اتوموبیل ها در خیابان بوق می زنند و مسیر حرکت نیروهای سرکوب را سد کرده و مردم در خیابان ها هستند.
در قرچک در جنوب شرق تهران اعتراضات شدیدی روی داده و گفته می شود مردم فرمانداری را تسخیر کرده اند. در ویدئویی که منشر شده گزارشگر می گوید فرمانداری قرچک توسط مردم تسخیر شده است.
در کرمان تظاهرات و تیراندازی به سوی معترضان صورت گرفته است.
در یک ویدئوی ارسالی از آبادان صدای شدید تیراندازی در سطح شهر به گوش می رسد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا