حقوق بشر

بازداشت خشن زنی در یاسوج، پس از تراشیدن اعتراضی موهایش

روز پنجشنبه ۷ مهر، یک زن جوان معترض در یکی از میادین یاسوج، در اقدامی اعتراضی، موهای سر خود را تراشید. پس از این اقدام، نیروهای امنیتی با اعمال خشونت و شلیک گلوله، این زن را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع که از شاهدین عینی دستگیری این شهروند بوده، به هرانا گفت: “ساعاتی پیش زنی با لباس سفید محلی در میدان ۷ تیر یاسوج، در اعتراض به حجاب اجباری اقدام به تراشیدن موهای خود کرد. ماموران پس از مشاهده این اقدام اعتراضی، با توسل به خشونت و تیراندازی به سمت این زن، او را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.”

هرانا برای پی بردن به جزئیات بیشتر این واقعه اعم از هویت این شهروند معترض، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه او کماکان در حال تحقیق و بررسی است.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا