حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ بازداشت سه شهروند معترض در ابهر

سعیده مرادی، علی مقصودی و علیرضا رضوی، شهروندان ساکن در شهرستان ابهر، شامگاه پنجشنبه ۳۱ شهریور، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان زنجان منتقل شدند.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “سعیده مرادی، علی مقصودی و علیرضا رضوی که در ارتباط با اعتراضات سراسری در ابهر بازداشت شده بودند، به زندان صفرآباد زنجان منتقل شده اند.”

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا