اخبار

دانشگاه شریف در محاصره پلیس و لباس شخصی‌ها

اعتراض های سراسری در ایران به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد همچنان ادامه دارد و با وجود طرح برخی گمانه‌ها در خصوص پایان یافتن تجمعات مردمی، روز شنبه بار دیگر خیابان‌های شهرهای مختلف ایران صحنه اعتراضات مردمی بود….

این اعتراض ها همچنین با سرکوب شدید نیروهای امنیتی همراه است و ماموران پلیس و لباس شخصی‌ها تلاش دارند با حمله و ایجاد رعب و وحشت، به برگزاری تجمعات اعتراضی پایان دهند. گزارش‌ها از ایران از ادامه اختلال شدید در اینترنت حکایت دارد و شهروندان با مشکلات بسیاری برای دسترسی به اینترنت مواجه است.

دانشجویان در دانشگاه‌های سراسر کشور روز شنبه به جای رفتن در سر کلاس درس، تجمع کردند و شعارهایی علیه رهبران جمهوری اسلامی سر دادند.

همچنین فراخوان سراسری ایرانیان خارج از کشور برای ۱ اکتبر هم با حضور گسترده در بیش از ۱۵۰ شهر برگزار شد.

این تجمع‌ها همچنان قرار است ادامه یابد و ایرانیان در شهرهایی چون پاریس و لیون امروز، یکشنبه ۲ اکتبر در تجمعات اعتراضی حاضر می‌شوند.

آخرین خبرها، گزارش‌ها و واکنش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز یکشنبه ۱۰ مهر برابر با ۲ اکتبر را در این مطلب پیگیری کنید.

گزارش‌ها و روایت‌های غیررسمی از دانشگاه صنعتی شریف در خیابان آزادی تهران حاکی از محاصره این مرکز عالی آموزشی از سوی پلیس و نیروهای امنیتی موسوم به لباس شخصی در شامگاه یکشنبه است. از قرار معلوم دانشجویان امکان خروج از دانشگاه را ندارند.

محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم برای گفت‌وگو و چانه‌زنی با دانشجویان و نیروهای امنیتی به محل دانشگاه رفته است.

شماری از دانشجویان از ورود پلیس ضد شورش به یکی از پارکینگ‌های دانشگاه و شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای به سوی دانشجویان معترض خبر می‌دهند.

گویا با وجود باز شدن موقتی یکی از درهای دانشگاه شریف، روند خروج دانشجویان پس از مدت کوتاهی متوقف شده است.

براساس قوانین جمهوری اسلامی، نیروهای انتظامی حق ورود به ساختمان‌های آموزش عالی را ندارند.

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشانگر آن است که دانشجویان معترض دانشگاه شریف صبح یکشنبه علیه رهبر جمهوری اسلامی شعار داده و مستقیما به بیت او توهین می‌کنند.

فرمانده سپاه: ما از همه مردم ایران دفاع می‌کنیم، حتی از آنهایی که به دلیل فریب دشمن ما را دوست ندارند

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در واکشن به اعتراضات سراسری در ایران، کسانی که در خیابان حضور دارند را «فریب خورده دشمنان» معرفی کرد.

سلامی در بخشی از اظهارات خود خطاب به معترضان گفت: «به این عده قلیل از جوانان عزیز کشورمان که متاسفانه مورد شکار و صید دشمن قرار گرفتند و عملیات روانی دشمن بر روی آن‌ها موثر بوده است، عرض می‌کنیم، وقتی به خیابان می‌آیید پشت سرتان نگاه کنید تا ببینید امتداد حرکتی که در مسیر آن هستید، به کجا می‌رسد. شما فرزندان این مملکت هستید و ما وقتی از کشور دفاع می‌کنیم، برای همه دفاع می‌کنیم، حتی برای آن‌ها که به دلیل فریب و اغوای دشمن، ما را دوست ندارند ولی ما آنها را دوست داریم.»

او همچنین در ادامه مدعی شد که آمریکایی‌ها می‌خواهند جوانان ایران را فریب دهند و آنها را به خیابان بکشند. سلامی همچنین افزود: «این آخرین سیاست دشمن است، ترکیبی از هر آنچه قبلا به کار گرفته است، اما ما کار آزموده‌ایم و کافیست که دشمن را بشناسید. پیروی در آگاهی و ایمان است.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا