احزاب و شخصیت‌هابین‌المللی

حزب کمونیست عراق: حملات وحشیانه پی‌درپی کشورهای همسایه به عراق را متوقف کنید!

برگردان: جهان

حزب کمونیست عراق حملات مسلحانه پی‌درپی ترکیه و ایران به شهرها و شهرک‌های عراق در اقلیم کردستان را محکوم می‌کند.

رفیق علی صاحب، عضو دفتر سیاسی حزب، در بیانیه‌ای که به روزنامه «طریق الشعب» این حزب ارائه کرد، گفت : این حملات پیاپی بر پایۀ بهانه‌هایی واهی بوده و نقض آشکار حاکمیت عراق است. وی افزود: حملات ایران که منجر به شهادت شهروندان و زخمی شدن عده ای دیگر شد موجب ایجاد وحشت و هراس در شهروندان بی‌دفاع شده است، درحالی‌که دولت عراق قادر به انجام هیچ کاری برای متوقف کردن این یورش‌های بزدلانه نیست.

در بمباران روز چهارشنبه اقلیم کردستان توسط دولت ایران ۱۳ نفر کشته و ۵۸ نفر زخمی شدند. این حمله همچنین به تعدادی از مدارس کودکان و غیرنظامیان را نیز دربرداشت که تعدادی از کودکان و زنان را مجروح ساخت و خسارات سنگینی به بار آورد.

صاحب خاطرنشان کرد: ادامۀ این حملات به خاک عراق با هدف منحرف ساختن افکار عمومی از آنچه در داخل ایران می‌گذرد صورت می‌گیرد و تلاشی است برای صدور مشکلات به خارج از  آن‌کشور.

وی افزود: ما ضمن محکوم کردن حملات پیاپی ایران و ترکیه که آخرین‌شان در صبح روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ رخ داد، تاکید می‌کنیم، دولت عراق که وظیفه‌اش پاسداری و دفاع از حاکمیت کشور و تضمین امنیت مردم است، باید اقداماتی قاطعانه‌تر انجام دهد و نه این‌که تنها سفرای ترکیه و ایران را احضار، این اقدامات را محکوم کرده و یادداشت‌های اعتراضی صادر کند.

وی همچنین از مقامات ذی‌ربط خواست تا به‌تکرار این حملات وحشیانه پایان داده و ترکیه را وادار به بیرون رفتن از پایگاه‌های نظامی خود در خاک عراق کنند و از جامعه جهانی بخواهند که این تجاوز آشکار جدید را محکوم کنند.

رفیق علی صاحب در بیانیه خود ضمن تسلیت به خانواده قربانیان حملات خائنانه اخیر از مقامات عراقی خواست که به درمان مجروحان سرعت بخشیده  و تدابیری برای جبران خسارات وارده به آنان و خانواده های شهدا اتخاذ کنند.

بغداد – ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲

انتشار در سایت حزب کمونیست عراق ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲

برگردان: جهان – ۱۰ مهر ۱۴۰۱

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا