حقوق بشرزنان

اعلام تحصن زنان زندانی در اوین

زندانیان سیاسی زن در زندان اوین اعلام کرده‌اند که همگام با اعتراضات مردمی در روز دوشنبه ۱۱ مهر دست به تحصن می‌زنند. نرگس محمدی، عالیه مطلب‌زاده و سپیده قلیان از جمله شرکت کنندگان در این تحصن هستند.

شنیدن فریاد اعتراض مردم از پشت دیوارهای بلند و سرد زندان، به خون کشیده شدن جوانان و دانشجویان سرزمین‌مان و بازداشت معترضان چون جان کندن سخت است. دل‌های مان، فریاد های مان و مشت‌های مان هر لحظه با دل‌ها و فریادهای مردم است. مشتاقانه امیدواریم که این دیوارها فرو ریزد و در صورت آزادی بی‌شک در میان موج قدرتمند و خروشان اعتراضات و شانه به شانه به پاخاستگان و ستمدیدگان خواهیم بود.

برای زنان، برای جوانان، برای دانشجویان، برای دانش‌آموزان، برای کارگران، برای معلمان، برای دگراندیشان، برای اقوام، برای اقلیت‌ها، برای کشته شدگان و برای تحقق آزادی و عدالت با مردم سرزمین‌مان همراه شده‌ایم؛ اکنون در این زندان در همراهی به پاخاستگان و در اعتراض به کشتار و خشونت و بازداشت وسیع و شکنجه معترضان و حمایت از اعتصاب، تحصن و تجمعات خیابانی، امروز در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۱۱ در بند زنان اوین و در حصار دیوارها و در پشت میله های آهنین به تحصن می‌نشینیم.

 

زندان اوین، بند زنان

نرگس محمدی

عالیه مطلب‌زاده

هستی امیری

ژیلا مکوندی

سپیده کاشانی

سپیده قلیان

ملیحه جعفری

الناز اسلامی

مهناز طراح

نازنین محمدنژاد

رها عسگری‌زاده

گلاره عباسی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا