چرخانفرهنگی

اطلاعیه‌ی شماره ۲ شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران: تا آزادی، تا رهایی

هم خوانی سرود برابری؛ دانش آموزان عزیز شما به شجاعانه ترین زبان، در انظار جهانیان درس رهایی، برابری و آزادی را فریاد زدید؛ شما در حال مقاومت در برابر یکی از بیرحم ترین دستگاه‌های سرکوب تاریخ معاصر خاورمیانه هستید .. این خیزش برابری می‌خواهد و آزادی و رهایی، برای زن و برای مرد و برای همه. «سرود برابری» را هر کجا که می‌توانید هم‌خوانی کرده و آن را تبدیل به سرود مقاومت و رهایی کنید….

دانش آموزان عزیز، جوانان دهه هشتاد و نود، شجاعت شما ستودنی است. ما معلمان از شما درس”شجاعت، زندگی و آزاد‌گی” می‌آموزیم.

شما به شجاعانه ترین زبان، در انظار جهانیان درس رهایی، برابری و آزادی را فریاد زدید؛ شما در حال مقاومت در برابر یکی از بیرحم ترین دستگاه‌های سرکوب تاریخ معاصر خاورمیانه هستید و این شجاعت مثال زدنی و الهام بخش در تاریخ این سرزمین و فراتر از آن در سطح منطقه ماندگار خواهد شد. و شما در حال نوشتن برگ‌های زرینی از تاریخ قرن بیست و یکم هستید.

✅ الف_ با معلمان خود شرایط و اتفاقات روز را بحث و تحلیل کنید و کلاس‌های درس را تبدیل به سنگر آزادی بیان، آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی کنید. از این طریق می توانید به ماهیت معلمان شجاع و آزادیخواه که مواضع خود را شفاف اعلام می کنند پی ببرید و «معلمان سهمیه‌ای»، بسیجی، ترسو و خائن به مردم را بشناسید.

✅ ب_ این خیزش برابری می‌خواهد و آزادی و رهایی، برای زن و برای مرد و برای همه.
«سرود برابری» را هر کجا که می‌توانید هم‌خوانی کرده و آن را تبدیل به سرود مقاومت و رهایی کنید.

🌹سرود برابری 🌹

«جوانه می‌زنم
به رویِ زخمِ بر تنم
فقط به حکم بودنم
که من زنم، زنم، زنم
چو هم‌ صدا شویم و
پابه‌پایِ هم رویم و
دست به دستِ هم دهیم و
از ستم رها شویم

جهانِ دیگری
بسازیم از برابری
به هم‌دلی و خواهری
جهانِ شاد و بهتری
نه سنگ و سارها
نه پایِ چوبِ دارها
نه گریه‌هایِ بارها
نه ننگ و خوارها
جهانِ دیگری
بسازیم از برابری
به هم‌دلی و خواهری
جهانِ شاد و بهتری»
***

اطلاعیه شماره ۱ شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان: پیرو فراخوان اعتصاب مدارس

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، از تمامی معلمان سراسر کشور می خواهد با پیوستن به اعتراضات حق طلبانه و آزادیخواهانه مردم این جنبش حق خواهی را همراهی کنند. معلمان شجاع و آگاه در روز سه شنبه مورخ ۱۲ مهرماه ضمن اعتصاب در مدارس، کشتار، دستگیری و زندان انسان های شریف و رنجدیده معترض به ساختار نامشروع حاکمیت را محکوم می‌نمایند…

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن هشدار به آمران خشک مغز و لباس شخصی های قاتل از «ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی» می‌خواهد با تامین امنیت جانی مردم معترض و حق طلب، از ورود لباس شخصی های بی‌هویت تمامیت خواه در دانشگاه ها جلوگیری به عمل اورده و اجازه ندهند که قداره بندهای لباس شخصی، به جان و مال مردم به ستوه آمده متعرض شوند.
متاسفانه حاکمیت جمهوری اسلامی بار دیگر به حریم دانشگاه متعرض شده و دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار داده است
ما با حاکمیتی مواجه هستیم که واژگون شدن سطل زباله و سوختن بنرهای تبلیغاتی ارگان نظامی اش را تخریب سرمایه ملی می خواند اما کشتار ، بازداشت و زخمی کردن نخبگان دانشگاهی که بزرگترین سرمایه کشور هستند ،مبارزه با اغتشاشگر سرسپرده می‌ نامد

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، از تمامی معلمان سراسر کشور می خواهد با پیوستن به اعتراضات حق طلبانه و آزادیخواهانه مردم این جنبش حق خواهی را همراهی کنند.
معلمان شجاع و آگاه در روز سه شنبه مورخ ۱۲ مهرماه ضمن اعتصاب در مدارس، کشتار، دستگیری و زندان انسان های شریف و رنجدیده معترض به ساختار نامشروع حاکمیت را محکوم می‌نمایند و بر حفظ حریم دانشگاهها و مکان های علمی پای می‌فشارند.
نیروهای نظامی، تفنگ تان را زمین بگذارید و به خیل مردم حق طلب بپیوندید.
این خیزش با کشتار و دستگیری مردم خاموش نمی شود.

کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان
۱۱ مهرماه ۱۴۰۱

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا