اجتماعی

اعتصاب در مدارس؛ پاسخ قاطع دانش آموزان به علی خامنه ای

در هیجدهمین روز اعتراض های سراسری و به دنبال فراخوان تشکل‌های صنفی فرهنگیان به اعتصاب روز سه شنبه ( ۱۲ مهر ماه ۱۴۰۱ ) ، گزارش های انتشار یافته، حاکی از آن است که تعطیلی تعدادی از مدارس و همچنین راهپیمایی دانش آموزان در خیابان شهرهای گوناگون، وجود داشته است.  ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهند که دختران دانش آموز  مقنعه های خود را در هوا می چرخانند، و شعار های ضد حکومتی سر می دهند…..

در فردیس کرج دختران دانش آموز در خیابان راهپیمایی می کنند و با تکان دادن مقنعه های خود فریاد «مرگ بر دیکتاتور» سر می دهند.
در ویدئوی دیگر دختران دانش آموز بدون مقعنه در خیابان تظاهرات می کنند و فریاد می زنند «می کشم، می کشم، هر آن که خواهرم کشت»!
در یک ویدئوی دیگر از کرج دختران در خیابان فریاد می زنند «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»!
در یک ویدئو پسران دانش آموز در یکی از خیابان های تهران فریاد می زنند: «ما همه اهل جنگیم، بجنگ تا بجنگیم»!
یک ویدئو تظاهرات دختران دانش آموز را در شهرک قدس تهران نشان می دهد.
در گزارش دیگری تعداد زیادی از دانش آموزان یکی ازمدارس پسرانه اعتصاب کرده و به کلاس نرفته اند. آن ها در حیاط مدرسه روی زمین نشسته اند و یکی از دانش آموزان سخنرانی می کند. او می گوید: ما نمی توانیم درس بخوانیم وقتی جوان هایمان دارند پرپر می شوند.
در ویدئوی دیگر دانش آموزان دختران در یکی از مدارس شهریار تهران در حیاط تجمع کرده و شعار می دهند: «مرگ بر دیکتاتور»
یک ویدئو نشان می دهد که دانش آموزان در حیاط مدرسه مقنعه های خود را آتش می زنند.
در شیراز پسران دانش آموز در خیابان رژه می روند و فریاد می زنند «امسال سال خون است، سیدعلی سرنگون است»!
در سنندج دختران دانش آموز در خیابان ها ایستاده اند، مقعنع از سر برداشته و شعار می دهند.
یک ویدئو دختران دانش آموز در برابر مدرسه ی خود را نشان می دهند که بر زمین نشسته اند و فریاد می زنند: «ژن، ژیان، ئازادی»!
در شهر مریوان دانش آموزان با شعار «ژن، ژیان، ئازادی» به خیابان آمده اند.
برخی تصاویر معلمان در دفاتر مدارس در کردستان نشسته اند، بنرهای اعتراضی در دست دارند و از رفتن به کلاس ها خودداری کرده اند.

اعتراضات و تحصن ها در دانشگاه های مختلف کشور ادامه دارد.

دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیر واقع در ونک، در محاصره نیروهای یگان ویژه قرار گرفته است و دانشجویان امکان خروج از دانشگاه را ندارند. جمعی از دانشجویان این دانشکده در تحصن به سر می‌برند.
در دانشکده ادبیات علامه طباطبایی، دانشجوهای دختر و پسر، که تا امروز سلف‌هایشان جدا بود، درکنار یکدیگر نشستند و دختران مقنعه‌هایشان را درآورده و شعار دادند.
تا لحظه تنظیم این گزارش، در دانشگاه بهشتی، قم، علوم پزشکی گیلان، علوم پزشکی یزد، فردوسی مشهد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، دانشگاه امام رضای مشهد، واحد خواهران، اعتراضات دانشجویی شکل گرفته است.
ویدئوهایی از ادامه ی اعتراضات در شهر تهران منتشر شده است.
یک ویدئو خیابان طالقانی اصفهان را نشان می دهد که در اعتصاب است و کرکره ی مغازه ها پائین کشیده شده.
در فضای اعتراضی روز سه شنبه، کشاورزان خوراسگان اصفهان نیز راهپیمایی کرده و خطاب به رئیسی شعار می دهند: «رئیسی دروغگو، زاینده رود ما کو؟» آن ها همچنین شعار «مرگ بر این دولت مردم فریب» می دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا