حقوق بشر

احراز هویت ۹ نفر از بازداشت‌شدگان شهرهای مختلف کردستان

طی روزهای اخیر و در جریان اعتراضات مردمی به قتل حکومتی ژینا امینی دست‌کم ۹ شهروند دیگر به نام‌های مسعود محمدی، سیروان ناصرزاده، آرمان حمیدی، ماهان عبداللهی، یونس احمدی، ریبین علیاری، علی محمدی‌ارشد، سوران سلیمانپور، و فردین الله‌کرادی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ (۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲)، دو شهروند اهل اشنویه به نام‌های مسعود محمدی و سیروان ناصرزاده توسط نیروهای امنیتی ربوده شده و هیچ اطلاعی از سرنوشت و محل نگهداری آنها در دسترس نیست.

از سوی دیگر، ریبین علیاری ۲۸ ساله و اهل سردشت، روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) در جریان اعتراضات مردمی به قتل ژینا امینی توسط نیروهای حکومتی بازداشت و کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

روز شنبه ۹ مهرماه ماهان عبداللهی ۲۴ ساله اهل سقز و روز یک‌شنبه ۱۰ مهرماه آرمان حمیدی ۳۰ ساله اهل کامیاران توسط نیروهای امنیتی در منازل خود ربوده شده و سرنوشتشان نامعلوم است.

همچنین، روز دوشنبه ۳مهر (۲۳ سپتامبر) علی‌محمد ارشد اهل پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی ربوده شده و اطلاع دقیقی از محل نگهداری و سرنوشت وی در دسترس نیست و پیگیری‌های خانواده‌اش در این زمینه بی‌نتیجه مانده است.

در ادامه این بازداشت‌ها، یونس احمدی شهروند اهل سقز توسط نهادهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

در شهر تکاب نیز یک شهروند کُرد به نام فردین الله‌مرادی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

همچنین، یک نوجوان اهل شهر ربط از توابع شهرستان سردشت به نام سوران سلیمانپور که هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود آزاد شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا