اخبارچرخان

اعتراض های مردمی؛ خودزنی سیاسی سران رژیم در برابر خیابان های بیدار

اعتراض های سراسری مردم علیه رژیم جمهوری اسلامی، منجر بە شکاف درونی و بدنه سیاسی حاکمیت از وضع موجود و بشدت وحشت زده بودن آن را نشان می‌دهد….

در تجمعی کە در دانشگاە تهران برگزار بود، برخی از مقامات ارشد سابق رژیم  در آن شرکت کردە‌ و گفتە‌اند، کە سیستم سیاسی حکمرانی ایران یک سیستم ناکارآمد است.
”محمدجواد ظریف” وزیر امورخارجە دولت حسن روحانی در رابطە  با اعتراضات مردمی گفتە است، کە نادیدە گرفتن مردم اشتباە محض است.
”مهدی سنایی” سفیر سابق رژیم “ولایی” در روسیە نیز اعتراف کردە است، کە اعتماد مردم بە رژیم از دست رفتە است.
این مقامات ارشد حکومت “اسلامی” ضمن ابراز نگرانی نسبت بە وضعیت کنونی، از سرکوب مردم انتقاد کردند.
در ویدئوهایی که به زحمت از سد سانسور و فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی می گذرد و در شبکه های اجتماعی انتشار می شود، حکایت از هوشمندانه تاکتیک های معترضان دارد. از رویارویی مستقیم با نیروی وحشی و خشن سرکوب پرهیز می کنند و اعتراض های موثر خود را در همه ی عرصه ها علیه حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی ادامه می دهند.
این اعتراض های سراسری در وضعیت فعلی، در جنگ و گریز دائمی معترضان با حکومت مستبد و ضد مردمی در جای جای کشور، که هر شب تا بامداد ادامه دارد، در شعار های ” مرگ بر دیکتاتور” ، ” مرگ بر خامنه ای” در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی، طنین انداز است. برداشتن حجاب زنان، شعار نوشتن بر دیوارها و آویزان کردن پارچه نوشته ها بر معابر و پل ها، ایجاد راه بندان در خیابان ها، بوق زدن های ممتد شیوه اعتراض ها و فلسفه ای است که هر بوق یک “مرگ بر دیکتاتور” معنی می شود. تخریب و آتش زدن نمادهای” اسلام سیاسی”، در پاره کردن عکس های رهبر ان غیر مردمی حاکمان غاصب، تصاویر دختران دانش آموزان که جلوه های اعتراض را در مدارس خود به نمایش می گذارند،و راهپیمایی های پر شور آن ها، در تحصن های و اجتماع های اعتراضی در دانشگاها، در سرودها که پی در پی ساخته و خوانده می شود، در حمایت های بی دریغ چهره های سرشناس ورزشی و هنری از معترضان، حمایت و همبستگی بی نظیر بین المللی با خیزشمردم ایران، نشان از ضد مردمی بودن حاکمیتی است که روز افزون دیکتاتور استبداد دینی را جلوه گر می سازد. خیزش نویت توده ها بستر ساز یک انقلاب سیاسی است و امید به آینده را زنده نگاه می دارد و تداوم می بخشد. تاثیر والای این خیزش در تاریخ کشور ما و در روح و روان جامعه باقی خواهد ماند.
بیست روز بعد از شروع اعتراض های سراسری در شهر های گوناگون و سرکوب های بی رحمانه، کشتن ده ها نفر از معترضان، زخمی شدن صد ها انسان بی گناه و بازداشت شدن هزاران انسان حق طلب ، با قطعیت می توان گفت میهن ما امروز بیش از هر زمان خواهان گذار از جمهوری اسلامی و کنار گذاشتن دیکتاتوری و دستیابی به آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی است. حکومت هر روز تنهاتر و آماده سازی انقلابی است که سال هاست جامعه در انتظار آن است.
در نوزدهمین روز اعتراض های سراسری در میهن ما شاهد همه ی این جنبه های اعتراضی بودیم. و امروز نیز در تداوم آن به چنین رو نمایی ها می توان اشاره کرد:
بر اساس آخرین گزارش ها  انتشار یافته از معترضان در تهران، قم، کرج، اصفهان، تالش، شیراز، کرمانشاه، سنندج و سقز به خیابان آمدەاند و شعارهای ضد حکومتی و آزادی خواهانه سر می دهند. چندین نقطه ی تهران شاهد تظاهرات اعتراضی و راه بندان و مسدود کردن خیابان ها بوده است. مزدوران رژیم نیز بی رحمانه به میدان آمده اند. اعتراض های سراسری که علی‌رغم مانورهای فریبکارانه، تهدید و اعمال سرکوب خونین بیش از پیش در ژرفای جامعه رشد و گسترش یافته‌است، دیکتاتوری حاکم را به‌چالش گرفته و توده‌های حق‌طلب درهمه مناطق کشور در مصاف با ماشین سرکوب رژیم با استقامت به‌مبارزه و اعتراض ادامه می‌دهند. این پایداری در شرایطی که رژیم ولایت‌فقیه با خشونت تمام دست به کشتار می‌زند مانند به‌گلوله بستن مردم در زاهدان یا اعمال خشونت نسبت به دانشجویان دانشگاه‌ها و ادامه تحریکات توطئه‌آمیز در مناطق کردنشین تحسین برانگیز و الهام‌بخش است.
در تهران محله های تجریش، سعادت آباد، اتوبان پارک وی، از جمله مناطقی بوده است که مردم بار دیگر در خیابان ها حضور یافته و اعتراض های خود را که ما ” جمهوری اسلامی نمی خواهیم” اعلام می کنند. در کرمانشاه معترضان در چند نقطه ی شهر تجمع کرده و شعار «زن، زندگی، آزادی» را سر می دهند. خودروها با بوق های ممتد از معترضان پشتیبانی می کنند. مردم خشمگین نفرت شان را با  به آتش کشیدن بنر های تبلیغاتی سران جمهوری اسلامی نشان می دهند. در جلفای اصفهان تجمع اعتراضی با شعار «زن، زندگی، آزادی» برگزار ونفرت خود را به استبداد و ظلم و ستم اعلام می کنند. در پل بزرگمهر اصفهان نیز تظاهرات اعتراضی برگزار شده است. در برخی خیابان های سنندج، دود، آتش، گویی  صربی فام سحرگاه را با نفرین مه آلود به چشم سران رژیم “ولایت فقیه” و مزدوران سرکوبگر رژیم فرو می کنند،  اعتراض چشمگیری را در صحنه مبارزه به نمایش گذاشته است.  در قم معترضان با شعار «نترسید ما همه با هم هستیم» تظاهرات تحسین بر انگیزی راه انداخته اند که جان مبلغان خرافات را  می لرزاند. علی‌رغم سرکوب شدید و بازداشت‌های گسترده، جنبش «زن، زندگی، آزادی» وارد بیستمین روز خود شد. زنان هم‌چنان روسری‌ها در هوا برافراشتند به قانون ضدزن و حجاب اجباری اعتراض می کنند. اما خواسته ها و مطالبات مردم فراتر از حجاب اجباری است. کندن ظلم و ستم از ایران زمین، برچیدن بساط دیکتاتوری و ریختن حکومت های ضد مردمی بر زباله دان تاریخ و ایجاد یک حکومت ملی و دمکراتیک برای آزادی، صلح، تمامیت ارضی کشور و عدالت اجتماعی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا