فرهنگی

تعداد خبرنگاران بازداشتی در ایران به ۲۸ نفر رسید

سازمان گزارشگران بدون مرز می‌گوید ۵ خبرنگار دیگر در ایران دستگیر شده‌اند تا شمار کل روزنامه‌نگاران بازداشتی در جریان اعتراضات اخیر در این کشور به ۲۸ برسد….

این سازمان در حساب توییتری تو با اعلام این مطلب می‌نویسد: «در ادامه سرکوب خبرنگاران از سوی مقام‌های ایرانی، ۵ خبرنگار دیگر در ۵ روز دیگر دستگیر شده‌اند. در نتیجه شمار خبرنگاران تازه بازداشت شده در ایران به ۲۸ رسید. سازمان گزارشگران بدون مرز خواهان رهایی تمامی خبرنگاران زندانی‌ است.»
ارگان های امنیتی در برنامه یی حساب شده پیگرد و بازداشت فعالان رسانه ای و روزنامه نگاران را تشدید دادند. دستگیری برنامه ریزی شده روزنامه نگاران ابتدا با موج جدیدی از جنگ روانی- تبلیغاتی با هدایت شخص ولی فقیه آغاز  و به دنبال آن گروهی از خبرنگاران و روزنامه نگاران به بند کشیده شدند.
اعمال فشار و پیگرد و بازداشت روزنامه نگاران با هدف جلو گیری از انتشار واقعیت ها در جامعه و تحکیم پایه های استبداد صورت می گیرد. ارتجاع می کوشد با به بند کشیدن روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای، ضمن تحمیل اختناق و سانسور، جامعه را در بی خبری نگاه دارد. اوضاع حساس  و پر التهاب کشور و منطقه هراس و نگرانی سردمداران رژیم ولایت فقیه را برانگیخته، واز این روی، اِعمال انواع روش های سرکوبگرانه از جمله در حق روزنامه نگاران شجاع و مردمی کشور را شاهدیم.  مبارزه برای آزادی و امنیت شغلی روزنامه نگاران، مبارزه یی همه جانبه در راه تامین حقوق دمکراتیک فردی و اجتماعی مانند حق آزادی بیان، قلم و اندیشه است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا