گوناگون

سر رشته امور دست آن دیگری است، مسولان آبدارچی نظام هم نیستند

مردم مدتهاست متوجه شده اند که در این دیار رئیس قوهٔ مجریهٔ چون دیگر مسئولان، آبدارچی نظام هم نیستند و سررشتهٔ تمام امور بدست دیگری است، پس مطمئن باشید با بکارگیری شیوه های نامعقول اینچنینی، دیده نخواهید شد. ولی اگر بر این امر بیهوده اصرار دارید، فکر دیگری کنید که خمیر بی مایه فطیر است….

وقتی برونداد اتاق فکر نظامیان و روحانیت واپسگرا رئیس جمهوری با شش کلاس سواد است، آیا می توان انتظار داشت که راهبرد آنان برای ادارهٔ کشور بر اساس عقلانیت و متدهای علمی باشد؟ چه رسد به اینکه رئیس قوهٔ مجریهٔ منتصب توان درک شرایط بحرانی را داشته آن را با درایت مدیریت کند.

🔗هرآنکه اندک سواد آکادمیک در حوزهٔ سیاسی دارد و یا چند واحدی روانشناسی خوانده و یا حداقل یکی دو تجربهٔ مدیریت بحران داشته باشد بر این نکته واقف است که در گیرودار اعتراضات توأم با خشونت تنها راه نجات جامعه، خویشتنداری حاکمان و تلاش برای اقناع آنان است و به هیچ وجه نباید آنها را تحریک و تهییج نمود.

🔗جناب رئیسی که تا همین یکی دو سال پیش، جز حکم بر سر به نیست کردن این و آن در شرایط مشابه این روزها نداشته است، چون سال ۸۸ با همان زبان تحکم آمیز و همراه با تهدید سخن می گوید. او از خواجهٔ شیراز وام می گیرد و جوانان به جان آمده که زیرگوش او فریاد زن زندگی آزادی سرمی دهند را مگس خطاب می کند و به آنان هشدار می دهد که در عرصهٔ سیمرغ جولان ندهند.

🔗این کنش آنقدر سخیف است که آدمی هر چقدر سعی و تلاش کند که از محدودهٔ ادب خارج نشود، باز هم نمی تواند جز بلاهت و حماقت بر فعل ایشان نامی نهد. روشن است که او سواد رسانه ندارد و از درک این موضوع که برد سخنان کسی که فرد دوم مملکت تا کجاست، عاجز است. اما مگر جناب ایشان به خاطر ندارد که تبعات خس و خاشاک خواندن مردم توسط معجزه هزارهٔ سوم چه بود، پس چرا دوباره مرتکب اشتباهی چنین مرگبار می شود؟ آن هم در شرایطی که کشور دچار بزرگترین التهاب تاریخ بعد از انقلاب است.

🔗بندهٔ حقیر هر چه در مواضع مسئولان نظام از صدر تا ذیل آن غور می کنم، متوجه نمی شوم که چرا در این موقعیت حساس به جای فهم واقعیات و اتخاذ مواضع مدبرانه تنها به راهبرد مشت آهنین فکر می کنند؟ آقایان به هوش باشید، دامنهٔ اعتراضات به مدارس رسیده است، نگارنده در سال پنجاه و هفت سال آخر دبیرستان بوده و به حس و حال نوجوانان در این شرایط، خوب آشناست، اینها نه ترس می شناسند، نه از مرگ می هراسند، نه اهل دو دو تا چهارتایند و نه به پیامدهای فعلشان فکر می کنند. تنها و تنها موتور حرکتی آنان خشم ناشی از بی‌عدالتی و تحمل سالها ظلم و تحقیر است، اگر اینان به جد وارد معرکه شوند خدا هم جلودارشان نیست.

🔗حال که تک تک دلسوزان نظام را از خود رانده و منزوی ساختید تا در موقعیتی چنین خطیر هم حسی برای دخالت مثبت، پادرمیانی و ارائهٔ راهبرد نداشته باشند، حداقل مواظب حرکات و سکنات رئیس دولت برکشیدهٔ خود باشید تا بیش از این با گفتار و کردار سطحی خود حل مشکل که نمی کند گره بر گره های کور موجود نزند و با دستان خود آب به آسیاب دشمن نریزد.

🔗در پایان خدمت رئیس دولت پسا دوازدهم عرض می کنم که شاید برآشفتگی و رفتار هیجانی تان بواسطهٔ آن است که در وقایع فعلی کسی حسابتان نمی کند و بدین وسیله خواسته اید خود را وارد بازی نمایید، اگر چنین است یقین بدانید که سرنا را از سر گشاد آن دمیده اید. مردم مدتهاست متوجه شده اند که در این دیار رئیس قوهٔ مجریهٔ چون دیگر مسئولان، آبدارچی نظام هم نیستند و سررشتهٔ تمام امور بدست دیگری است، پس مطمئن باشید با بکارگیری شیوه های نامعقول اینچنینی، دیده نخواهید شد. ولی اگر بر این امر بیهوده اصرار دارید، فکر دیگری کنید که خمیر بی مایه فطیر است.

سحام نیوز – اصر دانشفر

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا