حقوق بشر

گزارش در خصوص شخصی که در خیابان بهمن سنندج توسط نیروهای امنیتی کشته شده است

متعاقب شروع تحقیقات در خصوص هویت شخصی که طی روز شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات در شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی کشته شده، تیم حقوقی هه‌نگاو به تصاویر جدیدی در خصوص این حادثه دست یافته است.

در این تصویر جدید که به دلیل قطع اینترنت در سنندج باتاخیر زائد الوصف به هه‌نگاو رسیده مشخص است که یک پراید با پلاک ۳۹۹ص ۳۶ (ایران-۵۱) در خیابان ششم بهمن مقابل پاساژ گلها مورد حمله نیروهای لباس شخصی قرار گرفته است. نیروهای لباس شخصی با چماق پراید مورد نظر را مورد حمله قرار داده به نحوی که شیشه جلو شکسته می‌شود و راننده بسرعت از محل دور می‌شود. با طی کردن فاصله چند متری متوقف و مقارن آن صدای شلیک به گوش می‌رسد. تصویر نشانگر آن است که همان پراید با همان پلاک ۳۹۹ص۳۶(ایران-۵۱) در جلوی داروخانه هلال احمر مورد شلیک قرار گرفته و راننده به قتل رسیده است. بر اساس اطلاعات دریافتی هه‌نگاو مالک این خودروی پراید شخصی بنام “یحیی رحیمی سراب شهرکی” می‌باشد.

لیکن با وجود تایید قتل راننده این خودرو توسط نیروهای امنیتی آنچه بسیار محل اعتنا بود انطباق هویت مالک خودرو با شخصی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود. در این راستا هه‌نگاو متعاقب مصاحبه با مطلعین می‌تواند اعلام نماید که هویت شخص کشته شده همان مالک پراید یعنی “یحیی رحیمی سراب شهرکی” می‌باشد که موضوع کشته شدن وی توسط فرمانده نیروی انتظامی کردستان اساسا مورد انکار واقع شده است.

علی آزادی در گفتگو با تسنیم همچنین بصورت کذب محل کشته شدن این شخص را یک خیابان فرعی ( خیابان تعریف) اعلام می‌کند در صورتی که تصویر موجود کاملا مشخص است که شلیک در خیابان ششم بهمن صورت گرفته است.

شایان ذکر است که شمار افراد کشته شده در سنندج طی روز گذشته بیشتر از ۴ نفر بوده لیکن در وضعیت موجود و با لحاظ اختلال در اینترنت و بعضا اختلال در شبکه تلفن سنندج، امکان اعلام نظر متقن وجود ندارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا