گوناگون

چرا دیکتاتورها از تاریخ درس های لازم را نمی گیرند؟

خامنه‌ای باز هم اعتراض های مردمی  را «کار دشمن» خواند و گفت «سلام فرمانده» را جدی بگیرید…

اوج‌گیری خیزش‌های اعتراضی در سه هفتۀ گذشته در نقاط متعدد کشور و افزایش آگاهی اجتماعی-سیاسی به‌ویژه در میان جوانان موجب هراس فزایندهٔ سران “نظام” اسلامی ایران شده است. معترضان بیش از پیش به ضرورت سازمان‌دهی اعتراض‌ها برای کسب حقوق دموکراتیک مدنی، صنفی، و فردی پی برده‌اند. اعلام خواست‌های مشخص و سر دادن شعارهایی شفاف که ساختارها و ارزش‌های دین‌محور دیکتاتوری ولایت فقیه را مستقیماً هدف قرار می‌دهند، در خیابان‌ها به‌روشنی دیده می‌شود. اکنون مشخص شده است که حکومت اسلامی ایران پایگاه اجتماعی کوچکی- شامل مزدوران سرکوبگر و رانت خواران و وابستگان حکومتی- دارد و طبقات و اقشار گوناگون جامعه در مجموع مخالف حکومت دیکتاتوری ولایی و خواهان آزادی و عدالت‌اند.
این در حالی‌ است که اعتراض های  سراسری در میهن ما ایران وارد چهارمین هفته خود شده است، مسئولان حکومتی همچنان تلاش می‌کنند این اعتراضات را ناچیز جلوه دهند و نادیده بگیرند. در همین راستا علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی چهارشنبه ۲۰ مهر در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: «اغتشاشات پراکنده اخیر طراحی انفعالی و واکنشی دشمن در مقابل پیشرفت‌های ملت ایران است.» او بدون آن‌که نمونه‌ای ارائه دهد گفت «کارشناس‌های مستقل خارجی هم دخالت دشمن در اغتشاشات خیابانی را تأیید کرده‌اند و همه این را قبول دارند».
خامنه‌ای در طول سال‌های رهبری خود بر جمهوری اسلامی تمامی اعتراضات مردمی را به «دشمن» نسبت داده است. او برای این‌که نشان دهد جمهوری اسلامی به‌رغم سرکوب‌ها و کشتارهایش در اعتراضات جاری، از وجهه بین‌المللی برخوردار است با اشاره به سرود «سلام فرمانده» خطاب به حاضران گفت: «”سلام فرمانده” موضوع کمی نبود، میلیون‌ها نفر در جهان از آن استقبال کردند». بدین ترتیب او خواست تا در برابر بازتاب اعتراضات مردمی در جهان و حمایت گسترده جهانی از زنان ایران، پروپاگاندای حکومتی «سلام فرمانده» را عَلَم کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا