گوناگون

اژه‌ای: دلسوزی بیجا و احکام ضعیف ظلم به مردم است

محسنی اژه‌ای در حالی از قضات خواسته تا برای معترضان “دلسوزی” نکنند که چند روز پیشتر منتقدان به نظام را دعوت به گفت‌وگو کرد. او گفت: «هر کس هر ابهام، سوال، انتقاد و یا اعتراضی دارد در خدمت آن‌ها هستم و در مورد مسائلی که در حوزه اختیارات من است با آن‌ها گفت‌وگو کنم.»

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی در سخنانی در جمع قضات با اشاره به اعتراضات سراسری از آنها خواست از “ساده‌انگاری و دلسوزی بیجا” پرهیز کنند.

او گفت: «دلسوزی بیجا و احکام ضعیف در مورد عناصر اصلی، ظلم به مردم و آینده است ولی در عین حال باید برای افرادی که در جریان اغتشاشات اخیر، در زمره عناصر کم‌گناه گنجانده می‌شوند، چند مرحله ارفاق لحاظ گردد.»

اژه‌ای در ادامه سخنانش “ارفاق” به دستگیرشدگان را مشروط به “ابراز پشیمانی و متنبه شدن” آنها کرد و گفت: «چنانچه در مدت آزادی و انتظار برای برگزاری دادگاه، از عمل ارتکابی خود پشیمان و متنبه شده باشند و در اعمال خود این پشیمانی و تنبه را ثابت کنند، صدور رأی آنها مشمول ارفاق می‌گردد.»

رویه تا کنونی سیستم قضایی ایران اما خلاف این را نشان داده و صدور احکام سنگین تا ۲۴ سال برای اعمالی مثل برداشتن روسری تا کنون بسیار روی داده است.

محسنی اژه‌ای در حالی از قضات خواسته تا برای معترضان “دلسوزی” نکنند که چند روز پیشتر منتقدان به نظام را دعوت به گفت‌وگو کرد. او گفت: «هر کس هر ابهام، سوال، انتقاد و یا اعتراضی دارد در خدمت آن‌ها هستم و در مورد مسائلی که در حوزه اختیارات من است با آن‌ها گفت‌وگو کنم.»/دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا