جوانان

بیانیه دانشجویان در حمایت از اعتصابات آغاز شده کارگران نفت و پتروشیمی

بار دیگر شاهد آن هستیم که اعتراضات انقلابی مردمی توسط اعتصاب شما کارگران نفت همراهی می‌شود. شرایط سخت و اسفناک حاکم بر فضای کاری کارگران نفت و دستمزد پایین به ازای کار سرسام‌آور در مناطق نفتی و صدالبته فضای سرکوبگرانه در سراسر کشور؛ شما که بخش مهم و سرنوشت‌ساز جامعه‌مان هستید را بر آن داشته تا درک هم‌سرنوشتی خود را، هرچه سریع‌تر و گسترده‌تر به نیروی فعاله تغییر شرایط موجود تبدیل کنید….

ما دانشجویان می‌دانیم این سرنوشت مشترک، تنها با اقدام همگام و مشترک عموم جامعه تغییر خواهد کرد و تبدیل به یک سرنوشت جدید می‌شود. سرنوشتی که در آن خبری از بیگاری، استثمار و دستمزد زیر خط فقر نباشد. سرنوشتی که یک مسئول حکومتی و دولتی جرئت آنرا نداشته باشد پشت تلویزیون در کمال وقاحت؛ علیه کارگران و دانشجویان و زنان و کوییرها و رانندگان و بازنشستگان و دانش‌آموزان و … لجن‌پراکنی کند!
بله؛ کارگران، صنعتگران و همسنگران دیرینه ما، بیایید برخیزیم و رها شویم از زنجیرهایی که بر دست و پایمان افکنده‌اند. چرا که به راستی هیچ چیز دیگری برای از دست دادن نداریم، جز زنجیرهایمان!

ما از شرایط کاری فوق‌العاده سخت شما آگاهیم و می‌دانیم در خوابگاه‌های کارگران نفت چه می‌گذرد، می‌دانیم استراحت چند ساعته در اتاق‌های کوچک بدون تهویه با تعداد بسیار بالای افراد ساکن اتاق‌ها و وضعیت بهداشتی نامناسب، گسترش بی‌رحمانه اعتیاد، تحقیر و توهین توسط کارفرما، حمله هرروزه به رفاه و معیشت توسط پیمانکاران انگل و در نهایت دستمزد زیر خط فقر، چه وضعی را برای کارگران زحمتکش و باشرف به وجود آورده.
ما هم کنار شما دندان برهم فشردیم وقتی فلان نماینده حکومت گفت: «کارگر که همیشه هست، مهم سرمایه‌گذاران هستند!» و حالا زمان آن است که این دندان را بر خرخره بانیان وضع موجود بفشاریم. بیایید بار دیگر قدرت اعتصاب را آنچنان نشان‌شان دهیم که پشتشان بلرزد از دیدن صفوف متحدمان.

بیایید با بستن شیر نفت، پا بر گلوی این ظالمان بفشاریم و اجازه ندهیم عرق جبین کارگران را به پول برای سرکوب مردم ستمدیده، عزیزان و هم‌رزمانمان تبدیل کنند. بیایید نشان دهیم ثروت را واقعا چه کسانی تولید می‌کنند و در شرایط سخت کاری، چه کسانی از جان مایه می‌دهند تا طلای سیاه تبدیل به میلیاردها دلار پولی شود که هزینه بقای حکومت جنایت‌کارشان است.

ما کنار شماییم و مطمئن باشید تلاش هرروزه شما برای گسترش اعتصابات همراه خواهد بود با حمایت رو به گسترش از شما و اعتصاب‌تان در دانشگاه‌های بیشتر، ما همسنگران اجازه نمی‌دهیم اینبار این جانیان که خون‌مان را در شیشه کرده‌اند، از این مهلکه جان سالم به در ببرند!

کارگر نفت ما، رهبر سرسخت ما

تشکل‌ها و نهادها و فعالین امضا کننده بیانیه / به ترتیب حروف الفبا: (این لیست به روز می‌شود)
– تشکل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان
– فعالین و دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان واحد خوراسگان
– فعالین و دانشجویان دانشگاه آزاد واحد یادگار امام شهر ری
– فعالین و دانشجویان دانشگاه اصفهان
– فعالین و دانشجویان دانشگاه تبریز
– فعالین و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
– نهاد ائتلاف دانشجویان تبریز
پنج شنبه ۲۱  مهر ۱۴۰۱

گروه اتحاد بازنشستگان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا