جوانان

پرونده‌سازی برای دانش‌آموزان

این دانش‌آموزان در همین نظام آموزشی، آموزش دیده‌اند و حالا می‌گویند، باید روی آنها کار روان‌شناسی صورت گیرد، مگر برای مجرمان کار روان‌شناسی انجام می‌شود؟ در کانون، اگر هم تیم‌های روان‌شناسی باشد، عملکردش درست مانند کلاس‌های ارشاد پس از دستگیری دختران و انتقال آنها به پلیس امنیت است….

فرخنده جبارزادگان، فعال‌اجتماعی:

♦️فرخنده جبارزادگان، فعال‌اجتماعی است که در زمینه آزادی زندانیان محکوم به قصاص فعالیت می‌کند. او به‌دلیل فعالیت‌هایش در سال‌های گذشته از شرایط کانون اصلاح و تربیت باخبر است.

♦️او با اعلام این‌که فضای کانون اصلاح و تربیت برای حضور این دانش‌آموزان اصلا مناسب نیست و این افراد نباید به این مکان منتقل شوند، به هم‌میهن می‌گوید: «به‌هرحال کانون اصلاح و تربیت برای کودکانی است که مرتکب جرم شده‌اند. چرا باید این کودکان را از مدسه به کانون منتقل کنند؟ این دانش‌آموزان در همین نظام آموزشی، آموزش دیده‌اند و حالا می‌گویند، باید روی آنها کار روان‌شناسی صورت گیرد، مگر برای مجرمان کار روان‌شناسی انجام می‌شود؟ در کانون، اگر هم تیم‌های روان‌شناسی باشد، عملکردش درست مانند کلاس‌های ارشاد پس از دستگیری دختران و انتقال آنها به پلیس امنیت است، آیا آن زن با این کلاس‌ها ارشاد می‌شود یا تنها شرایط بدتر می‌شود؟»

♦️به گفته او، این اقدامات جز زجردادن و اذیت‌کردن این کودکان، هیچ نتیجه‌ای ندارد. کانون جای این افراد نیست: «با این اتفاق، صلاحیت مدیران مدارسی که این دانش‌آموزان را تحویل ماموران داده‌اند، زیر سوال رفته است. دانش‌آموزان یک‌مدرسه باید مانند فرزندان آن مدیر باشند. کدام مدیر، فرزندان خود را به کانون اصلاح و تربیت تحویل می‌دهد؟» او این احتمال را می‌دهد که برای کودکان بازداشت‌شده در کانون، پرونده‌سازی می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا