اجتماعی

مجبوریم با حقوق و بیمه‌ ناچیز کار کنیم

معلمانِ برون سپار به راحتی کنار گذاشته می‌‎شوند! مجبوریم با حقوق و بیمه‌ ناچیز کار کنیم.

آرمان ملی؛ جمعی از معلمان برون سپار می‌گویند: ما با این شرطِ کارفرما که ممکن است حقوقی به شما پرداخت نشود، راضی به کار شدیم. ما مجبوریم در چنین شرایطی کار کنیم و بعد هم آموزش و پرورش به راحتی ما را کنار می‌گذارد.

معلمان خرید خدمات در مورد وضعیتِ خود به ایلنا گفته‌اند: آموزش و پرورش برای سال تحصیلیِ جدید معلمان برون سپارِ بسیاری را کنار گذاشته است. به گفته آنها فقط برای مناطق خیلی محروم از این نیروها استفاده می‌شود و آن هم به این دلیل است که معلم رسمی برای تدریس در آن مناطق به سختی پیدا می‌شود. همچنین آموزش و پرورش از معلمانِ در شرفِ بازنشستگی و دانشجویان سال آخر تربیت معلم برای جبرانِ کمبودِ نیروی خود استفاده می‌کند.

این نیروها توضیح داده‌اند: معلمانِ برون سپارِ آموزش و پرورش که تحت عناوین مختلف سال‌ها برای آموزش و پرورش کار کرده‌اند حالا به راحتی کنار گذاشته می‌شوند. برخی از این معلمان سابقه‌ ۱۰ سال به بالای تدریس در مناطق محروم و دور افتاده دارند. یکی از این معلمان گفته: جایی که من کار می‌کنم یک ساعت و نیم تا شهر فاصله دارد و هیچ امکاناتی ندارد؛ نیروهای دولتی حاضر نمی‌شوند در چنین جایی تدریس کنند، برای همین از معلم خرید خدمات استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از معلمان توضیح داده: در جایی که ما کار می‌کنیم به دلیل آنکه معلم برای رشته‌ کار ودانش نداشتیم، تمام بچه‌ها را به رشته‌ علوم انسانی فرستادند.

این معلمان گفته‌اند آموزش و پرورش نیروهای برون سپار را کنار می‌گذارد تا اگر طرحی برای تبدیل وضعیت معلمان به تصویب رسید نیرویِ کمتری مشمول آن شود. به گفته یکی از این معلمان: ما در بدترین شرایط سر کار می‌رویم. سال گذشته بیمه‌ها و حقوق ما نامشخص بود اما بالاخره بعد از مدتی مبلغی ناچیز به ما پرداخت می‌کردند، اما امسال کارفرما به ما گفته بیمه نمی‌کنم و اگر بیمه می‌خواهید، خودتان باید مبلغ آن را پرداخت کنید و حقوق را هم هر زمان که دولت پرداخت کرد به حساب شما واریز می‌کنیم.

این معلم اظهار داشته: ما با این شرطِ کارفرما که ممکن است حقوقی به شما پرداخت نشود، راضی به کار شدیم. ما مجبوریم در چنین شرایطی کار کنیم و بعد هم آموزش و پرورش به راحتی ما را کنار می‌گذارد. معلمان بر این نکته تاکید داشته‌اند که: مدارک تحصیلی ما بالاست اما چون کار اصلا پیدا نمی‌شود مجبوریم به این شرایط تن دهیم.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا