بین‌المللی

هشدار مسکو به تل آویو در باره ارسال تسلیحات به اوکراین

معاون رئیس شورای امنیت روسیه در سخنانی از تمایل اسرائیل برای تجهیز اوکراین به تسلیحات خود پرده برداشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در توییتی نوشت: به نظر می رسد اسرائیل درصدد تجهیز اوکراین به سلاح است. این یک اقدام بسیار بی پروا است که همه روابط دوجانبه روسیه و اسرائیل را از بین می‌برد.

پیشتر یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل در توییتی نوشته بود: من حمله روسیه به غیرنظامیان در کی‌یف و دیگر شهرهای اوکراین را محکوم می‌کنم و به خانواده‌های کشته شدگان و ملت اوکراین تسلیت می‌گویم.

پس از آن سفارت روسیه در اراضی اشغالی نیز در واکنش به اظهارات یائیر لاپید درباره محکومیت حملات روسیه به اوکراین اعلام کرد: تل آویو حملات تروریستی کی‌یف به غیرنظامیان در دونباس و دیگر اقدامات جنایتکارانه اوکراین را محکوم نکرد.

در بیانیه این سفارتخانه آمده است: حملات روسیه به تأسیسات نظامی و مخابراتی در اوکراین با دقت بسیار بالایی صورت گرفت. متأسفانه اسرائیل طی هشت سال حملات تروریستی اوکراین علیه غیرنظامیان در دونباس سکوت کرد. باید به قتل خبیثانه داریا دوگینا، روزنامه نگار روس و حمله تروریستی اخیر اوکراین به پل کریمه و دیگر جنایت‌های هولناک اوکراین اشاره کرد که به خاطر آن‌ها مجازات نشده است.

ماه میلادی گذشته رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که شرکت صنایع امنیتی اسرائیل به ارتش اوکراین سامانه‌های ضد پهپاد فروخته است.

روابط روسیه و اسرائیل طی ماه‌های اخیر دچار تنش شده، به ویژه بعد از آنکه مقامات اسرائیل از جمله لاپید مدعی شدند که روسیه مرتکب جنایت‌های جنگی در اوکراین شده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا