بین‌المللی

هشدار روسیه، تل آویو را وادار به عقب نشینی کرد

مسئولان اسراییل پس از تهدید معاون شورای امنیت روسیه، از گفته های یک وزیر اسرائیل مبنی بر ضرورت ارسال سلاح به اوکراین اعلام برائت کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، معاون شورای امنیت روسیه به اسرائیل روز دوشنبه هشدار داد که در صورت ارسال کمک نظامی و تسلیحات به اوکراین،‌ روابط خود با مسکو را به نابودی خواهد کشید.

«دیمیتری مدودف» در کانال تلگرام خود نوشت: به نظر می‌رسد، اسرائیل به دنبال ارسال سلاح به رژیم کی‌یف است.

وی این اقدام رژیم اشغالگر را “بی‌پروایانه” خواند و تاکید کرد که این رژیم با این اقدام روابط خود با روسیه را نابود خواهد کرد.

مدودف این هشدار را درپی آن مطرح کرد که “نحمان شای” وزیر امور اسرائیل در خارج از سرزمین های اشغالی اعلام کرده بود که زمان آن رسیده که این رژیم در سیاست‌هایش درباره جنگ اوکراین تغییر ایجاد کند و از تل‌آویو خواست هرگونه ممنوعیت ارسال تسلیحات به اوکراین را لغو کند.

وی افزود: زمان آن رسیده که اوکراین کمک نظامی دریافت کند؛ همانطور که آمریکا و کشورهای ناتو به این کشور کمک نظامی می‌کنند.

اما پس از تهدید مدودف، سایت اسرائیل نیست.

هفته گذشته نیز سفارت روسیه در تل آویو نسبت به بیانیه اسرائیل در محکومیت حملات مسکو به اوکراین واکنش نشان داده و اعلام کرده بود: “اسرائیل در طول هشت سال نسبت به حملات تروریستی و ادامه دار اوکراین علیه غیر نظامیان منطقه دونباس سکوت اختیار کرد. اسرائیل همچنین در برابر کشته شدن داریا دوگینا روزنامه نگار روس و حمله به پل شبه جزیره کریمه نیز موضع‌گیری نکرده است.”

جنگ اوکراین در ماه‌های گذشته تنش میان روسیه و اسرائیل را شدت داده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا