اخبار

ادامه اعتراض ها در شهرهای گوناگون

اعتراض‌های مردم ایران بیش از یکماه است که در شهرهای مختلف تداوم داشته است. همزمان و علاوه بر تحریم‌های بین‌المللی که روز گذشته با اقدام اتحادیه اروپا شکل دیگری به خود گرفت، واکنش‌های سبلریتی‌ها و حمایت روزافزون آن‌ها از خواسته‌های مردم ایران و حق اعتراض مسالمت‌آمیز آن‌ها در سراسر جهان ادامه یافته است….

علیرغم کندی و اختلال شدید اینترنت گزارش‌هایی از تجمعات در برخی دانشگاه‌ها و ویدئوهایی از شعار دادن دانش‌آموزان در چند شهر منتشر شده و طبق تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی اعتراض‌های شبانه خیابانی در چند شهر ادامه داشته است. معترضان دوشنبه شب با روشن کردن آتش خیابانی در سنندج را مسدود کردند. در پیرانشهر هم معترضان دست به اقدام مشابهی زدند.

گزارش‌های رسمی تعداد قربانیان «حادثه آتش سوزی» در زندان اوین را هشت نفر اعلام کرده و این در حالیست که نگرانی‌هایی بابت وضعیت زندانیان سایر بندها و انتقال آن‌ها به زندان‌های دیگر مطرح شده است.

همزمان بیش از ۴۰ سازمان حقوق بشری از سازمان ملل متحد خواسته اند پیرامون «سرکوب مرگبار اعتراضات» در ایران تحقیق کند.

تظاهرات شبانه در اکباتان با شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه ای» و «مرگ بر جمهوری اسلامی»، مردم عکس بزرگ مهسا امینی را روی دیوار ساختمان های اکباتان نمایش داده اند.

مردم بندرعباس امشب در خیابان هستند: بنابر اخبار منتشره در شبکه های اجتماعی لباس شخصی ها با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه به تجمع کنندگان حمله و با ضرب و شتم تعدادی را بازداشت کرده اند.

ایلام، انقلابیون پایگاه بسیج را به آتش کشیدند،

اصفهان، از بلوار شفق فریاد مرگ بر دیکتاتور به گوش می رسد،

در مهر شهر کرج از ساختمان ها فریاد مرگ بر دیکتاتور شنیده می شود،

در کرمان معترضین یک بنر بزرگ حکومتی را در پل چهارراه سعیدی آتش زده اند،

در زنجان در میدان مدیریت، معترضین یک بنر حکومتی را آتش زده اند،

خانواده ها امروز نیز جلوی زندان اوین تجمع کرده اند و پاسخی از وضعیت زندانیان به آن ها داده نشده است.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داد که در اعتراضات شامگاه دوشنبه ۲۵ مهر در شهرستان آبدانان در استان ایلام دست‌کم ۲۰ نفر در اثر شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور زخمی شده و حداقل ۸ نفر هم بازداشت شدند.

دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز در همراهی با اعتراضات سراسری داتشجویان تجمع سکوت برگزار کردند. این تجمع با تهدید رئیس دانشکده و برخورد مسئولین حراست دانشگاه همراه شد. بازداشت ۱۲ نفر از دانشجویان این دانشکده توسط رئیس دانشکده تایید شده است.

روز سه شنبه علیرغم تهدیدها و جو شدید امنیتی که در روزهای اخیر افزایش یافته است دانشجویان دانشگاه مازندران روز سه شنبه مجددا تجمع اعتراضی برپا کردند. در جریان تجمع دیروز این دانشگاه و پس از خروج دانشجویان از دانشگاه، حداقل سه دانشجو بازداشت شدند.

در دانشگاه گیلان دانشجویان با شعار «نه روسری نه توسری، آزادی و برابری» دست به راهپیمایی زدند.

در دانشگاه هنر تهران، دانشجویان دختر و پسر دست های یکدیگر را گرفته و همراه با سرود «ای ایران» پای بر زمین کوبیده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا