حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ امیر مهدی پور، وکیل دادگستری در تبریز بازداشت شد

امیر مهدی پور، وکیل دادگستری و عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای آذربایجان شرقی، در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “ماموران آقای مهدی پور را پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل کرده اند. بی خبری از وضعیت این شهروند، به افزایش نگرانی های خانواده وی منجر شده است.”

طی روزهای گذشته، هرانا از بازداشت دو وکیل دادگستری عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای آذربایجان شرقی به نام های سینا یوسفی و قاسم بعدی در تبریز، خبر داده بود.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص وضعیت آقای یوسفی به هرانا گفته بود: “سینا یوسفی پس از بازداشت در تبریز، به بازداشتگاهی امنیتی واقع در زندان اوین منتقل شده است.”

لازم به ذکر است، سینا یوسفی طی روزهای اخیر از بازداشت “بیش از ۱۷۰۰ نفر در جریان اعتراضات مردمی تبریز طی چند هفته اخیر” خبر داده بود. وی همچنین با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود از تشکیل «کمیته دفاع» توسط این کمیسیون برای حمایت حقوقی از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر خبر داده بود.

در همین رابطه، حسن پاشازاده رئیس کانون وکلای آذربایجان شرقی گفت: “تعدادی از همکاران مان در جریان وقایع اخیر به دلایلی مختلف توسط برخی نهادها بازداشت شده اند که از روز اول پیگیر وضعیت شان هستیم. خانواده این وکلا نیز در جریان پیگیری‌هایمان قرار دارند و امیدواریم به زودی موضوع حل شود و این همکاران آزاد شوند.”

او همچنین بدون اشاره به عناوین اتهامی این افراد اظهار داشت: “اتهام هر یک از همکاران مان متفاوت است”.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری آقایان مهدی پور و بعدی و اتهام مطروحه علیه هر سه وکیل دادگستری بازداشتی، اطلاعی حاصل نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا