جوانان

فقط در تهران ۳۰۰۰ نفر از جمله ۲۰۰ دانش‌آموز و ۲۰۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

نماینده مجلس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد در جریان اعتراضات اخیر فقط در تهران ۳۰۰۰ نفر از جمله ۲۰۰ دانش‌آموز و ۲۰۰ دانشجو بازداشت شده‌اند….
احمد علیرضابیگی از بازداشت و انتقال ۳۰۰۰ نفر از معترضان در تهران به زندان فشافویه خبر داد. عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین خبر داد نزدیک به ۱۳۰۰ نفر از زندانیان زندان اوین به زندان فشافویه انتقال یافته‌اند و این زندان نیز آمادگی لازم برای نگه‌داری از این تعداد زندانیان را ندارد و کاستی‌هایی در بحث بهداشت، تغذیه و دست رسی به تلفن برای زندانیان وجود دارد و چون زندانیان تحت تاثیر فشار روانی قرار می‌گیرند این مشکلات خودش را چند برابر نشان می‌دهد.
این نماینده مجلس ادامه داد: فشار روانی ناشی از بلاتکلیفی در بین این زندانیان باعث شده آنها از وضعیت موجود ناراضی باشند. به هر حال برای برخی ازاین افراد قرار وثیقه صادر شده و خانواده‌ها منتظر پیامک دستگاه قضایی‌اند و شاید یک هفته و ۱۰ روز بود که منتظر این پیامک بودند اما با توجه به اتفاقی که در زندان اوین افتاده این زندانیان در یک بلاتکلیفی قرار گرفته‌اند و همین باعث مشکلاتی شده است.
نماینده تبریز در مجلس افزود: آن چیزی که در زندان وی همچنین گفت: حدود ۲۰۰ نفر دانش‌آموز و ۲۰۰ دانشجو نیز بین دستگیرشدگان بوده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها، دانشجویان دانشگاههای آزاد بوده‌اند که تعداد قابل توجهی از آنها آزاد شده‌اند و قطعا برای این دانشجویان سابقه سیاسی و امنیتی ایجاد می‌شود!دیده می‌شود و دسترسی‌هایی که مورد انتظار برای زندانی است از شرایط استاندارد برخوردار نیست و علیرغم تلاش‌هایی که در زندان می‌شود ولی شرایط پیش آمده این اجازه را نمی‌دهد.
او ادامه داد: شرایط زندانی‌ها شرایط نامتعارفی است چراکه برخی از آنها در شرایط بلاتکلیفی برای صدور قرار یا ارسال پیامک به خانواده‌هایشان برای ودیعه قرار وثیقه هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا