دیدگاه‌ها

اعلامیه شبکه برای صلح و عدالت اجتماعی در همبستگی با مبارزات مردم ایران

شبکه برای صلح و عدالت اجتماعی در گوتنبرگ سوئد: ما ضمن رد هرگونه دخالت خارجی، معتقدیم که فقط مردم و خلق‌های ساکن ایران باید سرنوشت خود را تعیین کرده و نسبت به زندگی و آینده خود تصمیم بگیرند.

حدود یک ماه از خیزش جدید مردم ایران علیه ظلم و زور رژیم حاکم بر ایران می گذرد. خیزشی که در اعتراض به قتل مهسا امینی، دختر جوانی که بدست گشت ارشاد کشته شد، آغاز شد، بزودی به جنبشی فراگیر علیه کل رژیم حاکم بر ایران تبدیل شد.

اقشار مختلف مردم ایران و نیز خلق‌های گوناگون ایران، و در پیشاپیش آنان ، زنان ستم دیده، شجاعانه و با شعار« زن، زندگی، آزادی» و «مرگ بر دیکتاتور» به خیابان ها آمدند و خواستار بر چیده شدن بساط ظلم و زور رژیم شدند. دانشجویان، معلمان، دانش آموزان، کسبه و اخیرأ کارگران ایران با اعتصابات خود از این جنبش حمایت کرده اند.

رژیم جمهوری اسلامی همچون گذشته بجای پاسخگویی به خواست‌های مردم و محاکمه عاملان قتل مهسا امینی، اقدام به سرکوب خشن و خونین مردم جان به لب رسیده کرده است. تاکنون صدها نفر از معترضان بدست نیروهای نظامی کشته شده اند و هزاران نفر از جمله دانش آموزان معترض، دستگیر و زندانی شده اند. اما رژیم ایران نه تنها موفق به سرکوب جنبش نشده است، بلکه این جنبش هر روز گسترده تر میشود.

ما در شبکه برای صلح و عدالت اجتماعی از مبارزات مردم ایران برای دستیابی به آزادی و عدالت اجتماعی و صلح، حمایت می کنیم.

ما اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه معترضان را محکوم می کنیم و خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی، عقیدتی و صنفی هستیم.

ما سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم زاهدان که به کشته شدن بیش از ۸۰ نفر از جمله ۴ کودک منجر شد، محکوم می کنیم.

ما همچنین حمله نظامی و موشکی به احزاب و سازمانهای سیاسی در منطقه اقلیم کردستان عراق توسط سپاه پاسداران را، که منجر به کشته و زخمی شدن غیر نظامیان شد، و نقض حاکمیت سیاسی کشور عراق را بدنبال داشت، محکوم می کنیم و خواهان توقف این گونه ماجراجویی‌های رژیم جمهوری اسلامی هستیم.

دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی به جان زندانیان در زندان ها نیز افتاده است. شنبه گذشته، ۲۴ مهرماه، آتش سوزی در زندان اوین، که بزرگترین زندانی است که در آن زندانیان سیاسی نیز نگهداری می شوند، رخ داد. شواهدی وجود دارد دال بر این که نگهبانان زندان با هدف پنهان کردن یا توجیه حملات مرگبار به زندانیان، زندان را به آتش کشیده اند. تعدادی از زندانیان جان باختند و تعدادی نیز مجروح شدند. این خطر وجود دارد که جمهوری اسلامی از نخبگان سیاسی در زندان انتقام بگیرد. ما جمهوری اسلامی را مسئول این آتش سوزی می دانیم و نسبت به عواقب وحشتناک آن هشدار می دهیم.

ما ضمن رد هرگونه دخالت خارجی، معتقدیم که فقط مردم و خلق‌های ساکن ایران باید سرنوشت خود را تعیین کرده و نسبت به زندگی و آینده خود تصمیم بگیرند.

به سرکوب مردم ایران پایان دهید!

حق اعتراض بدون ترس از بازداشت، خشونت و مرگ، حق اساسی هر انسان است.

زندانیان سیاسی، عقیدتی و صنفی را آزاد کنید!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا