حقوق بشر

پیمان گلابی پس از زخمی شدن توسط نیروهای امنیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است

پیمان گلابی ٢٨ ساله دامپزشک اهل مهاباد شامگاه روز چهارشنبه بیستم مهرماه بر اثر شلیک نیروهای امنیتی زخمی و پس از ضرب و شتم شدید، بازداشت شده است.

یک منبع مطلع در رابطه با وضعیت پیمان گلابی به کُردپا گفت: وی در وضعیت وخیمی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مهاباد به سر می‌برد.

همچنین آسو گلابی برادر پیمان که ساکن نروژ است در ویدیویی که برای اولین بار بی بی سی فارسی آنرا منتشر کرده، اعلام نموده که در یکی از کوچه‌های نزدیک منزلشان نیروهای امنیتی با اسلحه شکاری از پشت به برادرش تیراندازی کردند.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای امنیتی پس از زخمی کردن این شهروند، به شدت وی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

آسو گلابی می‌گوید: هیچ کس از سرنوشت برادرش اطلاعی نداشته است تا بعد از ظهر روز جمعه، یک مأمور با خانواده‌ام تماس می‌گیرد و به آنان اعلام می‌کند که به بیمارستان مهاباد مراجعه و پس از تسویه حساب، جنازه پیمان را تحویل بگیرند.

برادر پیمان عنوان کرده است: خانواده‌ام تسویه حساب انجام می‌دهند اما چیزی تحویل آنان داده نمی‌شود و به آنها گفته می‌شود چیزی اینجا نمانده و به اطلاعات مراجعه کنید. بعد خانواده‌ام متوجه می‌شوند پیمان به ارومیه منتقل و سپس به بیمارستان میاندوآب منتقل شده است.

پیمان گلابی اظهار داشته که بعد از ظهر روز شنبه با خانواده‌ام تماس گرفته شد که برای تسویه حساب به بیمارستان میاندوآب مراجعه کنند، پس از مراجعه به آنان اعلام می‌شود پیمان زنده است و از اطلاعات مهاباد تحویل بگیرید.

آسو گلابی به نقل از یک شاهد عینی اذعان داشته است که هر دو تا پای پیمان و دست راست، چانه، فک، دندان، سر و بینی وی شکسته و ١۵ ساچمه به وی اصابت کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا