حقوق بشر

یک شهروند در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز جان باخت

یک جوان ۲۰ ساله ساکن اهواز که به ظن نگهداری سلاح توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده بود در محل بازداشتگاه این نهاد، در شرایطی پر ابهام جان باخت.

خبرگزاری هرانا – هویت این شهروند “علی بنی اسد، ۲۰ ساله” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در خصوص جان باختن این شهروند به هرانا گفت: «نیروهای اداره اطلاعات اهواز هفته گذشته علی را به ظن حمل سلاح بازداشت کردند. اما بعد از چند روز، روز چهارشنبه این هفته در تماسی که خود را منتسب به دادگاه انقلاب معرفی می کرد به خانواده وی گفته شد که فرزندشان جانش را از دست داده و باید مراجعه کنند تا پیکرش را تحویل بگیرند.»

این منبع نزدیک به خانواده آقای بنی اسد درباره شرایط جان باختن این جوان افزود: پزشکی قانونی علت جان باختن او را «از کار افتادگی کلیه» اعلام کرده است. اما ما بعنوان نزدیکان علی با توجه به نداشتن بیماری زمینه ای باور داریم که کلیه علی بر اثر ضربات شدید از کار افتاده است.

این منبع همچنین ضمن رد دلیل بازداشتی که از سوی این نهاد امنیتی مطرح شده است، گفت: «ما باور نداریم علی سلاحی حمل یا نگهداری می کرده»

منبع نزدیک به خانواده بنی اسد در پاسخ به سئوال هرانا در خصوص سابقه علی بنی اسد گفت: “علی فاقد سابقه فعالیت سیاسی بوده و مشارکتی در اعتراضات اخیر هم نداشت.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا