اخبار

علیرغم سرکوب وحشیانه اعتراض های مردمی ادامه دارد

پس از گذشت ۵ هفته همچنان اعتراض های سراسری در  کشور ما ایران همچنان ادامه دارد. گزارش‌ هاش انتشار یافته در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که با وجود سرکوب گسترده معترضان، تجمعات اعتراضی هرچند به صورت پراکنده‌تر نیز  ادامه دارد….
خبرها و ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهند شب گذشته تجمعاتی در شهرهای تهران، کرمانشاه، اصفهان و مهاباد برگزار شده است. دیشب در سالروز ستارخان قهرمان ملی ایران و آذربایجان، تبریز شاهد تظاهرات اعتراضی مردم این شهر است.
به گزارش عصر هنگام، نیروهای امنیتی این تظاهرات مردمی را نیز به خشونت کشانده و درگیری بین مزدوران و نیروهای مردمی ایجاد شد. در میدان ساعت و ارک بیشترین درگیری ها را شاهدبوده و هم‌چنین مقابل استانداری و راسته کوچه شلوغ ترین جاها گزارش شده است. جلوی پاساژ مولانا به شدت جو امنیتی است. شهناز و سه راه امین به شدت شلوغ شده است. بر اساس آخرین گزارش های انتشار یافته، نیروهای انتظامی در جریان این اعتراض ها به سوی معترضان تیراندازی کرده اند.
اختلال در دسترسی به پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی در کشور همچنان ادامه دارند و کاربران بدون داشتن فیلترشکن امکان دسترسی به بسیاری از وب‌سایت‌ها را ندارند.
از سوی دیگر واکنش‌های بین‌المللی نسبت به سرکوب گسترده معترضان از سوی کشورهای مختلف دنبال می‌شود. سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد از قطع اینترنت و خشونت‌هایی که جمهوری اسلامی نسبت به مردم در پیش گرفته انتقاد و وزارت امور خارجه ایرلند هم سفیر ایران در دوبلین را احضار کرد.
گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی نیز درخواست حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی را به فیفا ارسال کرده‌اند اما فدراسیون فوتبال ایران می گوید توجهی به این صحبت‌ها ندارد.
وزارت امور خارجه آمریکا هم می‌گوید حصول توافق بر سر احیای برجام دیگر محتمل نیست و تمرکز واشنگتن در حال حاضر بر «اعتراضات مردم شجاع ایران» است.
در تهران در خیابان ولی عصر دختران و پسران جوان به خیآبان آمده اند، در اکباتان، معترضان برای چهارمین شب متوالی به خیابان آمده و شعارهای ضدحکومتی داده اند. فریادهای شبانه ی «مرگ بر دیکتاتور» و «جمهوری اسلامی نمی خویم»، در صادقیه، پونک، دیباجی، گیشا، شنیده شده است. یک ویدئو محله ای را نشان می دهد که ماموران به سوی آپارتمان ها و واحدهای مسکونی گاز اشک آور پرتاب می کنند. محل این ویدئو مشخص نشده است.
در اصفهان مردم در خیابان تظاهرات کرده و شعارهای ضدحکومتی داده و خواهان حمایت شده اند.
گزارش های انتشار یافته از رشت می گوید تجمع جوانان در میدان شهرداری رشت با پای کوبی شروع و با گاز اشک اور و باتوم به درگیری کشیده شد و هم اکنون این تجمع در میدان گاز با‌ درگیری بین مردم و عوامل سرکوب ادامه دارد. گزارش ها از تجمع در میدان مادر رشت هم حکایت دارد.
پاسگاه ۱۴ حصارک کرج دچار آتش سوزی شده است.
در سنندج، مهاباد و پیرانشهر معترضان بار دیگر به خیابان ها آمده و آتش روشن کرده اند. در سنندج یک پایگاه بسیج را به آتش کشیده اند.
ویدئویی که توسط شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان منتشر شده، نشان می دهد روز گذشته (چهارشنبه ۲۷ مهر) یگان ویژه با تجهیزات جنگی به مدرسه دخترانه تمدن در بوکان وارد شده تا دختران نوجوانی که شعار مرگ بر دیکتاتور سر داده‌اند، را سرکوب کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا