احزاب و شخصیت‌ها

اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر): پیرامون مصاحبه مطبوعاتی رضا پهلوی

برای مصادره و مهار انقلاب مردم ایران خیز برداشته اند!

مصاحبه مطبوعاتی رضا پهلوی، پیرامون تحولات سیاسی ایران، در روز پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱  برابر با ۲۰ اکتبر ۲۰۲۲ که به طور زنده از چهار شبکه سراسری وابسته به قدرت های جهانی و منطقه ای پخش شد، در آستانه برگزاری گردهم آئی سراسری ایرانیان در برلین ـ آلمان، تردیدی باقی نمی گذارد که قدرت های جهانی و منطقه ای نسبت به تحولات انقلابی در ایران به شدت نگران شده اند. شعارها و خواست های مردم که در خیابان ها، مدارس، کارخانه ها و پشت بام ها فریاد زده می شود، سناریوی جابجائی آسان و کم تکان قدرت سیاسی را منتفی کرده است. احتمال این که انقلاب پرشکوه مردم، اعماق جامعه را به حرکت در آورد و قدرت مردم را جایگزین قدرت جنایتکار حاکم کند، بر کابوس قدرت های سلطه جوی منطقه ای و جهانی افزوده است. اعتراضات توده ای یک ماه اخیر نشان داده است که نه تنها «سلطنت» در میان مردم جایگاهی ندارد، بلکه هر “رهبر” برگزیده ای از جانب دیگران، برای مردم ایران، قابل قبول نیست. از این رو، قدرت های جهانی با تمام توان در تلاشند تا آلترناتیو مطلوب خود را به هر قیمت شده، بر مردم تحمیل کنند. آنها با قدرت رسانه ای و شبکه های اجتماعی شان و با تلاش برای مصادرۀ قدرت بسیج ایرانیان خارج از کشور، می خواهند خلاء حضور آلترناتیوشان در میدان مبارزه را پر کنند.

مصادره شعارهای مردم و از محتوا خالی کردن آنها،  اقدام فریبکارانه ای است که نباید مردم را گمراه کند. شعار درخشان «زن، زندگی، آزادی»، که از کردستان برخاست و توسط ایرانیان سراسری شد و به گوش جهانیان رسید، بر برابر حقوقی کامل زنان و مردان کشور، بر زندگی شایسته انسانی؛ با آموزش و بهداشت رایگان، مسکن قابل زیست، کار و نه بیگاری، تامین اجتماعی فراگیر و آزادی های بی حصر و استثنا، حق شهروندی برابر برای همگان و دمکراسی برای حل و فصل تمامی مسائل جامعه، از جمله حقوق اقلیت های ملی تاکید دارد. این شعار نمی تواند تزئینی برای کالای قاچاق نئولیبرالیسم پینوشه ای و مدل کشورهای بالتیک باشد که از سوی مشاوران رضا پهلوی ارائه می شود. مشاورانی که بر این باورند که برای اجرای آن در ده سال اول قدرت گیری، نمی توان به “بازی های دمکراسی خواهانه” تن داد.

پایبندی به دمکراسی و حق تعیین سرنوشت مردم حکم می کند که هر نیرو، جریان و شخصیتی با اتکا به برنامه و سیاست های خود حرف بزند و اقدام کند و به پلورالیسم سیاسی احترام بگذارد. رضا پهلوی با کدام مصوبه و تصمیم جمعی «پشت پرده»، خود را نماینده مردم ایران معرفی می کند؟ چه کسی به او ماموریت داده است که مختصات دولت موقت را اعلام کرده و دولت تعیین کند. چرا وقتی از همبستگی سخن می گوید و تاکید میکند «هر کس، به هر شکلی، در صفوف متحد مردم نفاق بیفکند، نه تنها به عمر جمهوری اسلامی می افزاید و خواسته یا ناخواسته کمک می کند این رژیم خون ریز و متوحش جان های بیشتری را بگیرد»، اشاره نمی کند که سلطنت طلبان هستند که در خارج از کشور، حرکت های مردم را به نفع خود مصادره می کنند و یا بر هم می زنند. چرا آقای رضا پهلوی در برابر این اقدامات طرفدارانش در به هم زدن گردهم آیی ها موضع نمی گیرد؟

سازمان ما، که پس از انقلاب با شعار«انقلاب مرد، زنده باد انقلاب» مبارزه سیاسی خود علیه استبداد خون ریز جمهوری اسلامی را آغاز کرد،  به شور انقلابی زنان ایران، دختران و پسران جوان و نوجوان مان، به معلمان، کارگران، بازنشستگان و به مردم  این سرزمین که انقلاب نوینی را به حرکت درآورده اند، درود می فرستد. خواست ها و آرمان های این انقلاب؛ واگذاری تمام قدرت به  اکثریت مردم کشور، برقراری  دمکراسی فراگیر و پایدار، ایجاد ایرانی دمکراتیک، آزاد، سکولار بر پایۀ عدالت اجتماعی، بدون تن دادن به دخالت های خارجی می باشد. از این رو ما آلترناتیوسازی های امپریالیستی و قدرت های سلطه جوی منطقه ای را به شدت محکوم می کنیم و این تلاش ها را سدی در راه پیشرفت جنبش انقلابی مردم ایران می دانیم.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱ برابر با  ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا