بین‌المللی

نیروهای ارتش آمریکا پشت مرز اوکراین در انتظار چراغ سبز

معاون فرمانده لشکر ۱۰۱ هوابرد ارتش آمریکا، از آمادگی این لشکر برای ورود به اوکراین در صورت تشدید تنش بین مسکو و کی‌یف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، ژنرال جان لوباس، معاون فرمانده لشکر ۱۰۱ هوابرد ارتش آمریکا با اشاره به آمادگی این لشکر گفت: آماده‌ایم تا از هر سانتی‌متر خاک ناتو دفاع کنیم.

این در حالی است که سرهنگ ادوین متایدس، فرمانده تیم رزمی تیپ ۲ ارتش آمریکا نیز به نوبه خود اعلام کرد که نیروهای تحت فرمان وی نیز که به رومانی گسیل داده شده‌اند، نیروهای روسیه را «به دقت» زیر نظر داشته، اهداف تمرینی ایجاد کرده و مانورهایی را برگزار می‌کنند که «دقیقا مشابه آن چیزی است که در جنگ در حال رخ دادن است.»

خبرگزاری سی‌بی‌اس نیوز آمریکا، دراین‌باره نوشت: در مجموع حدود ۴ هزار و ۷۰۰ سرباز از پایگاه اصلی لشکر ۱۰۱ هوابرد ارتش واقع در «فورت کمپل» در ایالت کنتاکی، برای تقویت جبهه شرقی ناتو، اعزام شده‌اند.

در ادامه آمده است: فرماندهان بارها به سی‌بی‌اس گفته‌اند که آنها همیشه آماده‌اند تا همین امشب بجنگند. و در حالی که برای دفاع از قلمرو ناتو در این منطقه مستقر شده‌اند، در صورت تشدید درگیری یا وقوع حمله به خاک ناتو، آنها کاملاً آماده عبور از مرز و ورود به اوکراین هستند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا