بین‌المللی

۹۰ هزار نفر از مردم مولداوی در اعتراض به گرانی انرژی و تورم تظاهرات کردند

دهها هزار نفر از مردم کشور مولداوی در روزهای گذشته با برگزاری تظاهرات به سیاست‌های دولت در برخورد با گرانی و تورم اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از اسپوتنیک، به گفته مارینا تابر معاون حزب سور مخالف دولت مولداوی در تظاهرات روز یکشنبه بیش از ۹۰ هزار نفر از مردم این کشور حضور داشتند و علیه سیاست‌های دولت شعار دادند.

سازمان دهندگان این تظاهرات که عمدتاً از احزاب مخالف دولت بودند، از مقامات خواسته اند به مردم اجازه تحصن در میدان بزرگ مقابل پارلمان این کشور را  بدهند.

حزب سور با همکاری حزب کمونیست جمهوری مولداوی از اواسط سپتامبر در کیشینف پایتخت این کشور راهپیمایی برگزار کرده است. هفته گذشته پلیس برای متفرق کردن معترضان متوسل به خشونت شد.

تظاهرکنندگان می‌گویند که از افزایش بی‌سابقه قیمت‌های انرژی و مواد غذایی و همچنین تورم بالا و کاهش استانداردهای زندگی که دولت را مقصر آن می‌دانند، خشمگین هستند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد از جمعیت مولداوی در مورد توانایی حزب حاکم برای اداره کشور و مقابله با مشکلات اقتصادی تردید دارند. در نظرسنجی‌ها معلوم شده است که ۷۰ درصد از مردم مولداوی از سیاست دولت نا امید هستند و تقریباً ۶۵درصد از تغییر دولت حمایت می‌کنند.

بسیاری از مردم مولداوی اعتقاد دارند دولت در برخورد با تورم و گرانی‌ها نتوانسته انتظار مردم این کشور را برآورده کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا