حقوق بشر

قتل نگین عبدالملکی دانشجوی کُرد بر اثر ضربات متعدد باتوم نیروهای امنیتی

نگین عبدالملکی دانشجوی ۲۱ ساله اهل قروه در جریان اعتراضات مردمی نسبت به قتل دولتی ژینا امینی در شهر همدان توسط نیروهای امنیتی به قتل رسیده است. هه‌نگاو متعاقب دوهفته پس از مرگ از این حادثه مطلع و برای اولین بار در این خصوص اطلاع رسانی می‌کند.

برابر گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، نگین عبدالملکی در جریان اعتراضات همدان روز چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ (۱۲ اکتبر ۲۰۲۲) در اثر وارد آمدن ضربات متعدد باتوم به سر و جمجمه توسط نیروهای امنیتی به شدت مجروح و دچار خونریزی شده و متعاقب برگشتن به خوابگاه دانشجویی جانش را از دست داده است.

یکی از شاهدان عینی (از دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان) در این خصوص به هه‌نگاو اظهار داشت: ” نیروهای حراست به همراه تعدادی از نیروهای امنیتی پس از اطلاع از از مرگ نگین فوراً به خوابگاه هجوم آورده و شروع به تهدید دانشجویانی کردند که از قضیه مطلع شده بودند. همان شب نیز خانواده عبدالملکی را از شهرستان قروه به همدان فراخواندند”.

این منبع همچنین تاکید کرد که: ” حراست به همراه ماموران امنیتی دانشجویان مطلع و خانواده عبدالملکی را تهدید کرده‌اند که باید بگویند نگین به دلیل خوردن کنسرو ماهی تاریخ مصرف گذشته جانش را از دست داده است.”

هه‌نگاو مطلع شده است که مراسم ختم نگین عبدالملکی روز جمعه ۲۲ مهرماه در میان تدابیر شدید امنیتی در شهر قروه برگزار شده است.

شایان ذکر است نگین عبدالملکی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی همدان ورودی ۹۹ بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا