بین‌المللی

شی جین‌پینگ: چین از طریق توسعه خود فرصت‌های بیشتری را برای جهان ایجاد خواهد کرد

اولین جلسه عمومی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین روز یکشنبه ۲۳ اکتبر/ اول آبان ماه، نهاد جدید رهبری چین را انتخاب کرد و شی جین‌پینگ بار دیگر به عنوان دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین انتخاب شد.

دیدار شی جین‌پینگ، دبیرکل منتخب کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با خبرنگاران چینی و خارجی در تالار بزرگ خلق

شی جین‌پینگ در دیدار اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با خبرنگاران چینی و خارجی گفت که اکنون چین سفر جدیدی را برای ساختن یک کشور سوسیالیستیم درن در همه زمینه ها آغاز کرده و ضمن تلاش برای تحقق دومین هدف صد ساله خود می خواهد از طریق مدرنیزاسیون با ویژگی چینی، رستاخیز باشکوه ملت چین را به طور کامل به پیش برد. اقتصاد چین انعطاف پذیر است و  پتانسیل فراوان دارد. چین قاطعانه اصلاحات و گشایش را به روشی همه جانبه تعمیق خواهد داد، قاطعانه توسعه با کیفیت بالا را دنبال خواهد کرد و از طریق توسعه خود فرصت های بیشتری را برای جهان ایجاد خواهد کرد.

شی جین‌پینگ رهبر چین گفت: «راهی دشوار و طولانی در پیش است و ما با تلاش به مقصد خود خواهیم رسید. در مسیر پیشرفت و مقابله با دشواری ها و چالش ها، مردم همواره محکم ترین تکیه گاه و قوی ترین پشتیبان ما هستند».

رهبر چین در ادامه سخنان خود تاکید کرد: «ما باید برای همیشه در کنار مردم بایستیم و به فکر مردم باشیم و توصیه های مردم را رعایت کنیم و آرزوی مردم برای دستیابی به زندگی خوب و زیبا را به واقعیت تبدیل کنیم».

شی جین‌پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین ضمن سخنرانی در این دیدار خاطر نشان کرد: «در مواجهه با چالش ها و آزمون های جدید در سفر جدید، باید با حفظ بالاترین میزان هوشیاری و احتیاط، به ترویج خستگی ناپذیر حاکمیت جامع و دقیق حزب ادامه دهیم تا حزب با تاریخ صدساله خود بتواند از طریق انقلابی درونی به شکوفایی ادامه دهد و همواره قابل اعتمادترین و قوی ترین تکیه گاه مردم چین باشد».

 شی جین‌پینگ گفت که در مواجهه با چالش‌های بی‌سابقه‌ای که جهان امروز با آن مواجه است، حزب کمونیست چین همواره بر این موضوع تاکید داشته است که تصمیم گیری در مورد آینده و سرنوشت بشر باید با حضور و مشارکت مردم همه کشورهای جهان انجام شود. تا زمانی که قوانین رایج را دنبال کنیم، همه کشورها می توانند با همزیستی، حسن نیت و همکاری های برد-برد، درکنار هم آینده ای بهتر را برای جهان ایجاد کنند. وی گفت: توسعه چین از جهان جدایی ناپذیر است و جهان نیز برای توسعه خود به چین نیاز دارد. چین با مردم همه کشورها همکاری خواهد کرد تا ارزش های مشترک بشریت از جمله صلح، توسعه، انصاف، عدالت، دموکراسی و آزادی را گسترش دهد و صلح جهانی را حفظ کند، توسعه جهانی را ارتقا دهد و برای پیشبرد روند ساخته شدن یک جامعه ای بشری با سرنوشت مشترک نیز تلاش خواهد کرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا